BUĐENJE RADNIČKOG I NJEGOVA TREĆA POBEDA OVE JESENI

Nakon dva uzastopna gostovanja na kojima je osvojio četiri boda, Radnički je najzad zabeležio prvi trijumf na svom terenu od početka prvenstva savladavši u 7. kolu Kolubarsko-mačvanske zone Železničar iz Lajkovca rezultatom 3-2 (1-0). Iako na prvi pogled deluje da je na Petom puku viđena neizvesna utakmica, mora se reći da su narandžasto-plavi bili mnogo bolji od svog rivala ali su zbog, sada već, nekih hroničnih problema u odbrani primili golove koji na kraju nisu doveli u pitanje njihovu pobedu.

RAD-ŽEL1

Pogodak Đurića za vođstvo Radničkog od 1-0

Radnički je bio ubedljivo nadmoćniji u prvih 45 minuta. U 7. minutu je Rašević izveo udarac sa ugla sa desne strane, u srcu kaznenog prostora Lajkovčana najbolje se snašao iskusni Đurić koji je glavom pogodio mrežu gostiju. Pokretljivi Živanović je u 20. minutu šutirao iskosa sa desne strane, lopta je otišla pored gola. Beležimo, potom, udarac Živanića, Živković na kratko odbio loptu. Milanović je pokušao da je pošalje u mrežu ali je odbrana Železničara otklonila opasnost. Domaćin je imao još par dobrih prilika kao što je bio udarac Raševića po zemlji kada je čuvar mreže gostiju je bio na mestu. U 33. minutu su Ašković i Milanović zasmetali jedan drugom u skoku nakon lepo nabačene lopte sa leve strane tako da je i ova šansa je ostala neiskorišćena. Živanović je u 37. minutu uputio oštar udarac koji bio neprecizan. Jedinu priliku prvom delu gosti su imali u 40. minutu. Pavlović je odlično prošao po levoj strani i uputio centaršut po zemlji, tamo je Ranković sjajno intervenisao i odbranio Marinkovićev udarac iz neposredne blizine.

RAD-ŽEL6

Napadač Radničkog Ilija Milanović u akciji ispred Filipovića

Posle desetak minuta igre u nastavku Radnički je već imao dva gola prednosti pošto je u 54. minutu spretni Živanović iskoristio nesporazum u odbrani Lajkovčana, stigao do lopte pre Bojana Simeunovića i onda je bez problema poslao u mrežu. Gosti su u drugom poluvremenu bili daleko ofanzivniji. U 60. minutu je Železničar izveo slobodan udarac sa leve strane, na drugoj stativi je dočekao Rajevac koji je efektno plasirao u dalji ugao Rankovićevog gola smanjivši na 1-2.

RAD-ŽEL12

Marko Živanović šutira na gol Železničara okružen odbranom Lajkovčana

Tri minuta docnije, navijači domaćeg tima su se ponovo radovali a trećem pogotku Radničkog prethodio je sjajno izveden slobodnjak Raševića, lopta je pogodila prečku i odbila se u polje. U novom napadu narandžasto-plavih Milanović je dugom loptom pronašao Živanovića na desnoj strani, ovaj je na svoj način prevario čuvara i ušao u šesnaesterca gostiju a onda, umesto centaršuta, gađao i pogodio bliži i nebranjeni ugao za 3-1 iznenadivši golmana Železničara. Da odbrana domaćina ima problema prilikom prekida, pokazao je Rajevac koji je u 69. minutu školski glavom ciljao bliži ugao posle kornera sa desne strane, Ranković je pokušao da izbije loptu iz gola. Na trenutak su svi pomislili da je u tome uspeo ali je sudija Todorović ipak pokazao na centar. Do kraja je Radnički imao veliku šansu u poslednjim minutima ali je Petrović promašio ono što se teško maši tako da je rezultat ostao nepromenjen a ekipa Vladice Petrovića upisala nova tri boda.

U 8. kolu Radnički gostuje u Divcima.

Stadion SRC “Peti puk”. Gledalaca 100. Sudija Nikola Todorović iz Lešnice. Žuti kartoni Živković, Filipović i Rajevac (Železničar).

RADNIČKI: Ranković, Marković (od 84. Aleksandar Matić), Luka Simeunović, Đurić, Rašević, Vasić, Živanić, Ašković, Milanović, Ristović (od 58. Petrović), Živanović (od 69. Stevanović).

ŽELEZNIČAR: Živković, Bojan Simeunović, Zarić (od 67. Šalipur), Tomić, Filipović, Pavlović (od 46. Čočović), Marinković, Rajevac, Milan Matić (od 46. Stojaković), Spasojević (od 79. Rakić), Bošković.