BUDUĆNOST KRUŠIK ZAVRŠILA CEO POSAO U PRVIH 20 MINUTA

Posle velike pobede na Zlatiboru prošlog vikenda, Budućnost Krušik je potvrdila dobru formu i u 20. kolu Srpske lige Zapad savladavši na svom terenu Jošanicu iz Novog Pazara rezultatom 2-0 (2-0). Valjevci su ceo posao završili u prvih 20 minuta igre kada je čuvar mreže gostiju Kahrimanović morao dva puta da vadi loptu iz svoje mreže. U nastavku je ekipa Koste Markovića igrala pametno, bez problema je sačuvala vođstvo i na kraju je stigla do nova tri boda koja je učvršćuju u gornjem delu tabele.

БК-ЈОШ4

Početak utakmice je bio više nego dobar za domaćina. U 3. minutu su odbrambeni igrači Jošanice načinili prekršaj na levoj strani u visini svog kaznenog prostora. Svi su očekivali nabačenu poluvisoku loptu u srce šesnaesterca gostiju ali je mladi Starčević lukavo centrirao po zemlji do iskusnog Đermanovića koji je, ne oklevajući, tukao iz prve i pogodio mrežu Kahrimanovića koji je bio zatečen i kao i cela odbrana gostiju. Nije prošlo ni par minuta a Budućnost Krušik je imala novu šansu. Starčević je lepo uposlio Steficu Đurića koji se našao sam pred Kahrimanovićem, mladi igrač Valjevaca je šutirao ali je čuvar mreže Jošanice uspešno zaustavio njegov udarac. Budućnost Krušik je do drugog pogotka stigla u 19. minutu nakon još jedne lepe akcije. Panić je sjajno prošao po levoj strani, usledila je njegova nabačena lopta po zemlji, tamo je Pavle Stojanović bio brži od odbrane Jošanice i bez problema zatresao mrežu Kahrimanovića za 2-0. Nemanja Panić, koji je zadavao dosta problema gostujućoj odbrani, u 23. minutu na levoj strani je uspeo da se izbori za jednu loptu pored Dženisa Mulića a potom uputio udarac po zemlji, međutim golman gostiju je uspeo da mu uđe u šut i spreči novi pogodak. I, najzad u 32. minutu ekipa Koste Markovića je propustila još jednu veliku priliku. Jakovljević je sjajno poslužio Pavla Stojanovića, napadač domaćeg tima se našao u lepoj prilici iako je pored sebe imao Nurovića ali je lopta posle njegovog udarca odskakutala kraj leve stative Kahrimanovićevog gola.

БК-ЈОШ1

Mada su se gosti u nastavku trudili da smanje prednost Budućnost Krušika, nisu uspeli u svojim namerama jer je odbrana Valjevaca završavala veliki posao. Samo jednom je poslednja linija domaćina je pogrešila ali je Milinković dobro reagovao i zaustavio udarac Baždarevića. Valjevci su imali priliku u 52. minutu kada je Panić nakon uspešnog prodora otišao suviše ulevo tako da je njegov udarac završio u spoljnom delu mreže a šut Pavla Stojanovića sa leve strane je u 56.minutu Kahrimanović zaustavio.

БК-ЈОШ8

Valjevci su posle ove pobede na šestom mestu sa 29 bodova iza Reala iz Podunavaca koji ima bod više i koji će u sledećem kolu ugostiti valjevskog srpskoligaša.

БК-ЈОШ5

Stadion: SRC „Pećina“, Gledalaca: 200. Sudija: Nemanja Petrović (Loznica). Žuti kartoni: Nurović (Jošanica).

BUDUĆNOST KRUŠIK: Milinković, Ivanović, Ranisavljević, Đermanović, Jakovljević , Panić (od 83. Milovanović), P. Stojanović, Starčević (od 73. Blažić -), N. Stojanović (od 46. Aleksić), Đurić (od 56. Radičević), Petrović.

JOŠANICA: Kahrimanović, Sretenović, Baždarević (od 69. Ristić), Hadžibulić (od 84. Bandžović), Demirović (od 79. Petrović), Fijuljanin (od 46. Đekić), Marovac, Sadović, DŽ. Mulić (od 69. Nikić), Š. Mulić, Nurović.