ČAČAK 94 BOLJI OD METALCA U POSLEDNJEM LIGAŠKOM DUELU OVE SEZONE U VALJEVU

U oproštajnom meču ove sezone pred svojom publikom, Metalac je doživeo poraz od Čačka 94 73-86 (22-21, 16-31, 20-16, 15-18). Trener Valjevaca je dao veliku minutažu mladim igračima koji su se svojski trudili ali protiv iskusne i čvrste ekipe iz Čačka koja se bori za petu poziciji i učešće u Super ligi, nisu mogli mnogo osim da časno izgube. Iskustvo koje stiču u mečevima sa starijim od sebe je izuzetno važna stvar u njihovom sazrevanju.

MET_CAC11

Domaćin je i ovog puta odlično započeo utakmicu iznenadivši Čačane koji su prvu ličnu grešku napravili tek posle skoro osam minuta igre u prvoj četvrtini. Za to vreme Metalac je igrao brzo sa puno kontranapada i efektnih poena na radost svojih navijača. Bajić i Grubor su bili perjanice ovakve igre Flajsovog tima, pridružio im se u napadu i Armstrong sa svojim zakucavanjima tako da je u 4. minutu na semaforu stajalo 11-2 a minut docnije 15-6. Nedostatak centra, kratka klupa i neiskustvo valjevske dece uz snažniju odbranu gostiju, doveli su do pada u igri Metalca. Probudio se nesuđeni igrač valjevskog prvoligaša, Lekić, Gašić je bio dominantan pod košem, Pešaković i Grojić su počeli da pogađaju spolja i u 10. minutu je bilo 20-21.

MET_CAC14

U drugoj deonici je zakazala odbrana domaćina, dve trojke Dumića, jedna Grojića i poeni Lakića i Aleksandera su Čačanima omogućili da se rezultatski odlepe 23-36 u 14. minutu. Nisu pomogle trojke Jankovića i Popovića jer su gosti, predvođeni raspoloženim Lakićem u 18. minutu stigli i do 30-48.

MET_CAC12

U nastavku je Čačak i dalje držao visok ritam, odgovornost je preuzeo odlični centar Gašić koji se poigravao sa svojim čuvarima, prednost gostiju je rasla jer odbrana Metalca nikako nije uspevala da zaustavi ofanzivu Čačana. Da će domaćin pretrpeti novi poraz nagovestili su poeni Lekića u 26. minutu kad je na semaforu stajalo 46-65.

Ipak, Metalčeve junoše, potpomognute Armstrongom, su se dobro borile tako da su u 29. minutu uspeli da skinu deficit na 58-68. Poslednju četvrtinu je Metalac igrao u najvećoj meri sa mladima, petorka Gnjato, Obućina, Obradović, Teofilović i Janković je pokušavala da se odupre gostima, ponekad je u tome uspevala ali bez pravog centra nije bilo lako. Nakon pogotka Obućine za 60-70 u 31. minutu, usledila je serija Čačana koju su Pešaković i Lakić krunisali poenima za 60-78 minut docnije. Dobar pokušaj zonske odbrane domaćina, pogođene trojke Obućine, Teofilovića i Obradovića su u 37. minutu pomogli Metalcu da se približi na 71-82 ali, i pored velike želje valjevske dece, iskusni gosti su bez problema priveli meč kraju zabeleživši zasluženu pobedu.