DEVOJKE METALCA 2015 PROTIV NAPRETKA U BARAŽU ZA SUPER B LIGU UPRKOS PORAZU U LOZNICI

Rukometašice Metalca 2015 su večeras doživele poraz u Loznici od Loznica grada 30-35 (15-16) u poslednjem kolu Prve lige Zapad Grupa A ali su uspele da se plasiraju u baraž za Super B ligu. I pored neuspeha u derbiju, Valjevke će već u sredu u prvoj utakmici baraža ugostiti favorita, Napredak iz Kruševca.

metalac2015-valjevo

Meč u lozničkom “Lagatoru” je imao dva različita poluvremena. U prvom je viđena ravnopravna igra u kojoj su se ekipe smenjivale u vođstvu a razlika nikad nije prelazila dva gola. Tako je Metalac u 22. minutu pogotkom Obrenovićeve poveo 10-12 a domaće rukometašice su posle preciznog šuta Tijane Kaitović u 29. minutu imale prednost od 16-14.

U nastavku se slika promenila, odbrana gošći nije bila više tako sigurna kao u prvom delu jer ekipa Metalca nikako nije mogla da nađe rešenje za Ninu Nikolić, izvanrednog pivota Loznice grada. Pored toga, učenice Dušana Novokmeta su napravile puno tehničkih grešaka, bile neprecizne u nekim zicer situacijama što su “zelene” iskoristile i serijom golova od 42. minuta i njihove tanke prednosti od 24-22, u šest minuta stigle do 29-22 i tako prelomile utakmicu.

metalac2015-1-valjevo

Završnica je protekla u dominaciji Loznice grada, predvođene sjajnom Ninom Nikolić koja je domaćem timu donela i najveću prednost na utakmici od 31-24 u 51. minutu. Metalac ipak nije doveo u pitanje svoj plasman u baraž jer je u poslednjim minutima zaustavio ofanzivu Lozničanki i preko Mosurovićeve, Mijailovićeve i Staše Damnjanović smanjio prednost domaćina.

Valjevke su ponovo pred vratima višeg ranga jer već u sredu dočekuju izuzetno jak sastav kruševačkog Napretka u prvom duelu baraža. Drugi par je Bekament 2 i Loznica grad.

Po završetku derbija u Lagatoru, trener Metalca 2015 Dušan Novokmet je rekao:

“Veliki broj tehničkih grešaka tokom cele utakmice i omašenih zicera je uticao na konačan ishod utakmice. Na početku prvenstva smo zacrtali sebi cilj da se plasiramo u baraž za Super B ligu, što smo uprkos ovom porazu i ostvarili. Isto tako smo rekli da ćemo u baražu pokušati da iskoristimo šansu ako nam se ukaže iako nismo u situaciji da bilo kome pretimo i da se proglašavamo favoritima. Baraž počinje u već u sredu kada nam u goste dolazi najveći favorit lige, Napredak iz Kruševca. Svi u klubu smatramo da je sezona bila uspešna, a ako uspemo da se plasiramo u Super B ligu to bi bio neverovatan uspeh, imajući u vidu broj treninga na kojima možemo da okupimo kompletnu ekipu koju velikom većinom čine srednjoškolke i studentkinje.”

Hala “Lagator”. Sudije Dragana Janićijević (Kragujevac) i Maja Đorđević (Jagodina). Isključenja Loznica grad 2 minuta, Metalac 2015 6 minuta. Sedmerci Loznica grad 8 (7), Metalac 2015 (2 (1).

LOZNICA GRAD: Živanović 1, Vučetić 2, Kaitović 7, Matić 4, Nikolić 15, Andrić 6.

METALAC 2015: Obrenović 4, Mosurović 6, Pavlović 4, Mijailović 5, Staša Damnjanović 6, Despotović 5.

POBEDOM NAD OMLADINCEM ORK METALAC ZAVRŠIO SEZONU NA ŠESTOM MESTU

Rukometaši ORK Metalac su danas u poslednjem kolu Prve lige Zapad grupa A na svom terenu savladali Omladinac iz Gornjeg Milanovca rezultatom 33-29 (17-15) i tako okončali sezonu na šestoj poziciji.