DRUGA EKIPA ŠAMOTA 65 SAVLADALA ORK METALAC U VALJEVU

ORK Metalac je u 5. kolu Prve lige Zapad bio domaćin drugoj ekipi Šamota 65 iz Aranđelovca i doživeo novi poraz na svom terenu 28-34 (14-17). Nekompletni Valjevci, bez iskusnih Krunića, Trikića i Milinkovića, nisu mogli da se ravnopravno suprotstave Aranđelovčanima tako da je i pored borbenosti zabeležen četvrti prvenstveni neuspeh.

SAMOT

Valjevci su u jednom trenutku u prvom poluvremenu golovima Veljka Grubačića uspeli da povedu sa 10-9 i 11-10 i to je bilo sve što su mogli da urade. Kompletni gosti, sa daleko više igrača u rotaciji i fizički bolje pripremljeni, u završnici prvog dela su lako preokrenuli rezultat. Serijom 0-6, Šamot 65 je u 26. minutu poveo 11-16. U nastavku su gosti povećavali prednost koja je bila najveća u 44. minutu (18-26) posle gola Veljka Prekovića.

Hala sportova. Sudije Spasoje Kolak iz Kragujevca i Stanislav Milošević iz Jagodine. Isključenja ORK Metalac 12 minuta, Šamot 65 2 10 minuta. Sedmerci ORK Metalac 2(2), Šamot 65 2 4(2).

ORK METALAC: Antonijević 5, Novaković 2, Nedeljković 6, Grubačić 4, Nešković 4, Ćaćić 7.

ŠAMOT 65 2: Preković 5, Radisavljević 6, Spasić 8, Krejović 6, Vlajković 1, Marić 8.

U 6. kolu ORK Metalac igra protiv Zlatara u Novoj Varoši.

Na fotografiji je detalj sa utakmice Metalac-Šamot 65 iz prošle sezone.