FK Junior Novo Naselje proslavio ulazak u viši rang

Fudbaleri Juniora Novo Naselje sledeće sezone igraće u novoformiranoj zoni Drina pošto su danas u 29. kolu Kolubarske okružne lige na svom terenu pobedili ekipu Čučuga rezultatom 3-0 (1-0) i tako overili plasman u viši rang. Ekipa trenera Bratislava Radenkovića je još ranije obezbedila prvo mesto a danas je to i potvrdila protiv svog najvećeg rivala.

JUNIOR1

FK Junior Novo Naselje, prvak Kolubarske okružne lige za sezonu 2023-24

Sjajan rezultat Juniora Novo Naselje na čijem čelu se poslednje tri godine nalazi privatni preduzetnik Goran Ćosić za čijeg mandata plavo-beli znaju samo za uspehe. Domaćin je protiv Čučuga dokazao svoj kvalitet, nadigrao je ubedljivo svog protivnika a zašto pobeda nije izražena većom razlikom, krivi su napadači Juniora koji su promašili šanse koje je bilo zaista teško ne realizovati.

JUNIOR2

Branko Đurđević (plavo-beli 21) šalje loptu iza leđa Rakića za 2-0

Valjevci su od početka imali inicijativu a prvu priliku je stvorio Milivojević koji je u 15. minutu topovskim udarcem pogodio prečku Rakićevog gola. Nakon toga je pokretljivi Branko Đurđević tukao preko gola iz veoma povoljne situacije. Junior je poveo u 22. minutu pogotkom iskusnog centarfora Mitrovića koji je bio na pravom mestu i jednu odbijenu loptu vrhom cipele poslao u mrežu gostiju. Potom su velike prilike propustili da realizuju Dejan Đurđević i u dva navrata njegov prezimenjak Branko. U oba slučaja je gol gostiju bio nebranjen ali su igrači Juniora bili nespretni i nisu uspeli da pogode čiste šanse.

JUNIOR3

Kapiten Juniora, Lazar Ćosić sa osvojenim peharom pored Radovana Terzića, predsednika FS Kolubarskog okruga

Ista slika je viđena i u nastavku. Junior Novo Naselje je bio konkretniji u napadu i lako stvarao prilike pored visokih ali sporih odbrambenih igrača Čučuga. U 52. minutu je izveden udarac iz ugla sa leve strane, golman gostiju je sporo reagovao a odlično postavljeni Branko Đurđević je glavom poslao loptu iza njegovih leđa za 2-0. Konačan rezultat je postavio Marko Jović koji je u 72. minutu sjajno ispratio efektan prodor Jevtovića po levoj strani, lepo prihvatio loptu i onda iz okreta pogodio nebranjeni deo mreže za 3-0. Bilo je još zrelih prilika za Junior ali je nedostatak koncentracije kao i nepotrebno komplikovanje njegovih napadača, spasilo Čučuge ubedljivijeg poraza. Gost je u ovom delu imao samo jednu, zaista veliku, šansu kada je je Sitarica promašio prazan gol.

JUNIOR4

Šef stručnog štaba FK Junior Novo Naselje, Bratislav Radenković

Pehar za osvojeno prvo mesto kapitenu Juniora Novo Naselje, Lazaru Ćosiću predao je Radovan Terzić, predsednik Fudbalskog saveza Kolubarskog okruga dok su svi igrači prvaka Kolubarske okružne lige dobili po medalju.

JUNIOR5

Branko Đurđević šalje jednu loptu preko gola Rakića

Dakle, sledeće sezone će u zoni Drina igrati dva kluba iz Valjeva, Radnički i Junior Novo Naselje.

Stadion FK “Junior” u Donjoj Grabovici. Gledalaca 100. Sudija Milan Petrović (Valjevo).

JUNIOR NOVO NASELJE: Vićentijević, Milivojević, Luka Ćosić, Đukić, Dejan Đurđević, Miletić (od 59. Vasić), Panić (od 53. Marko Jović), Jovanović (od 60. Jevtović), Branko Đurđević (od 53. Popović), Lazar Ćosić, Miroslav Mitrović.

ČUČUGE: Rakić, Mihailo Jović, Mirković, Aleksandar Jović, Savkić, Neven Mitrović, Punoš, Miroslav Jović, Sitarica, Stanojević, Živković.