GOLOM U POSLEDNjEM MINUTU RADNIČKI PORAZIO OFK DIVCE

Dugo su gosti iz Divaca odolevali sa igračem manje protiv Radničkog na Petom puku u utakmici 17. kola Kolubarsko-mačvanske zone ali su poklekli u samoj završnici tako da su narandžasto-plavi slavili 1-0 (0-0) golom kapitena Bojana Đurića u 90. minutu.

Valjevo-Sport-Fudbal-РАД-ДИВЦИ1-1Pogrešila je odbrana OFK Divaca u 20. minutu omogućivši mladom Simeunoviću da krene sam prema čuvaru mreže gostiju Popoviću ali je bivši igrač Krušika i Budućnost Krušika, Aleksandar Ilić, koji sada brani boje divačkog zonaša, startovao sa leđa, oborio domaćeg napadača i zaradio isključenje.

Valjevo-Sport-Fudbal-РАД-ДИВЦИ1-2I pored brojčane prednosti od tog momenta, Radnički je teško dolazio u šansu što zbog čvrste odbrane gostiju, što zbog lošeg završnog pasa tako da su OFK Divci bez problema otklanjali opasnosti pred svojim golom.

Valjevo-Sport-Fudbal-РАД-ДИВЦИ1-3Najpovoljniju šansu u nastavku domaćin je propustio u 62. minutu kada je Vasiljević centrirao sa desne strane, Živanović je natrčao na loptu promenivši joj pravac ali je Popović odlično reagovao i jednom rukom zaustavio ovaj neugodni udarac najboljeg igrača Radničkog. Minut kasnije , gosti su uzvratili preko Vladice Krstića čiji je jak udarac otišao preko gola Todorića.

Valjevo-Sport-Fudbal-РАД-ДИВЦИ1-4Kada je ono malo pokislih navijača Radničkog već pomislilo da od pobede neće biti ništa, u 90. minutu je Živanović primio jednu upotrebljivu loptu a zatim prodro po desnoj strani i lepo centrirao. Na pravom mestu je bio kapiten domaćina Bojan Đurić koji je sa nekih 5-6 metara glavom efektno pogodio sam ugao Popovićevog gola za sedmu prvenstvenu pobedu.

U sledećem kolu Radnički igra protiv Zadrugara u Lajkovcu.

BUDUĆNOST KRUŠIK UBEDLjIVA U LAJKOVCU

Na gostovanju u Lajkovcu protiv domaćeg Železničara u 17. kolu Kolubarsko-mačvanske zone, ekipa Budućnst Krušika je najzad ostvarila prvu prolećnu pobedu 4-1 (1-0). Lider na tabeli je poveo pravim evrogolom Sofronića u 21. minutukoji je sa nekih 25 metara prosto zakucao loptu između stative i prečke. Isti igrač je u 49. minutu posle solo prodora sa nekih dvadesetak metara povisio na 2-0 pogodivši dalji ugao čuvara mreže Železničara. Kapiten Gentić se našao na pravom mestu za 3-0 u 53. minutu a četvrti gol je delo odbrambenog igrača domaćina koji je nespretnim potezom poslao loptu u sopstvenu mrežu u 57. minutu. Željo je postigao počasni pogodak u 80. minutu iz jedanaesterca.

U sledećem kolu Valjevci dočekuju ekipu Cera iz Petkovice.