METALAC 2015 PREGRMEO GOSTOVANJE U NOVOM PAZARU I PROLEĆE ČEKA NA ČETVRTOM MESTU

U poslednjem, 11. kolu Prve lige Zapad, rukometašice Metalca su gostovale u Novom Pazaru gde su pobedile domaći Pazar 2003 rezultatom 41-34 (21-13). Valjevke su do bodova stigle teže nego što se očekivalo jer su protiv sebe imale nezgodnog i fizički jakog protivnika.

MET-KG

Na fotografiji je Jovana Pavlović u akciji na jednoj od ranijih utakmica Metalca 2015

Izabranice Dušana Novokmeta su vođstvo preuzele u 8. minutu (6-5) golom Mosurovićeve i više ga nisu ispuštale do kraja utakmice. Najveću prednost u prvom poluvremenu su gošće ostvarile pred odlazak na odmor (21-12) posle pogotka Pavlovićeve, svog najboljeg strelca na ovoj utakmici.

Valjevke su u istom ritmu nastavile i u drugih 30 minuta, prednost je iznosila od 7 do 9 golova da bi Pazar 2003 preko Vučićevićeve i Kadirovićeve smanjio ne 27-21 u 41. minutu. Kvalitet Metalca je ponovo došao do izražaja u završnici utakmice u kojoj su gošće ostvarile osmu prvenstvenu pobedu. Sa 16 osvojenih bodova Metalac 2015 je na kraju prvog dela prvenstva zauzeo četvrto mesto iza Bekamenta 2 koji ima 19, Prijepolja sa 17 i Loznice grada koja je osvojila isti broj bodova kao Valjevke ali ima bolju gol razliku.

Sportska hala “Pendik”. Sudije Dušan Vojinović (Kragujevac) i Dejan Živoinović (Lozovik). Isključenja Pazar 2003 4 minuta, Metalac 2015 12 minuta. Sedmerci Pazar 2003 3(3), Metalac 2015 5(4).

PAZAR 2003: Vučićević 17, Aiša Ćorović 1, Slezović 3, Hamzić 1, Amina Ćorović 4, Selmanović 6, Odžaković-Mulić 2.

METALAC 2015: Obrenović 9, Mosurović 3, Pavlović 10, Mijailović 5, Nikolina Tripković 3, Bubanja 2, Staša Damnjanović 3, Marić 1, Savić 2, Nora Damnjanović 3.