METALAC SE POBEDOM OPROSTIO OD SVOJIH NAVIJAČA ZA OVU SEZONU

U 29. kolu AdmiralBet Košarkaške lige Srbije, Metalac je večeras u Hali sportova porazio kragujevački Radnički 81-75 ( 25-20, 15-15, 23-12, 18-28) razvejavši sve glasine o eventualnom prepuštanju bodova gostima koji su jednom nogom u nižem rangu.

Sport-Valjevo-Kosarka-Metalac-ККМ1-1Kragujevčani su posle poraza od Zlatibora u “Jezeru” slamku spasa tražili u Valjevu istovremeno osluškujući šta se događalo u Leskovcu gde je gostovala Kolubara, njihov direktni konkurent u borbi za opstanak ali je Metalac boljom i organizovanijom igrom zasluženo ostvario svoju četrnaestu prvenstvenu pobedu. Trener domaćina je mladim bekovima Jankoviću i Teofiloviću dozvolio više minuta na terenu i oni su to opravdali, posebno Nemanja Janković koji je sa tri pogođene trojke, kad je bilo najpotrebnije, oduševio gledaoce.

Sport-Valjevo-Kosarka-Metalac-ККМ1-2Valjevci su, sa izuzetkom u nekoliko situacija, sve vreme vodili a njihova najveća prednost u prvih dvadeset minuta bila 40-33 u 18. minutu. Metalac je svoj najbolji period igre imao u trećoj četvrtini kada je atraktivnim akcijama kažnjavao propuste u odbrani gostiju koji su za divno čudo imali premoć u skoku. Stivenson, Trunić, Mijajlović, Luković, Janković i Bajić su bili precizni za najveće vođstvo u ovom periodu igre 63-47 (29. minut) dok je sa druge strane samo iskusni Raško Katić uzvraćao uz pomoć Đerasimovića.

Sport-Valjevo-Kosarka-Metalac-ККМ1-3Trunić je u 33. minutu trojkom Metalcu doneo najveću prednost na utakmici (71-51) dok su Kragujevčani delovali demoralisano jer im je malo šta polazilo za rukom. A onda, nastaje buđenje Radničkog čiji igrači pojačanom odbranom zaustavljaju improvizacije domaćina i preciznim šutevima Dumića, Tomaševića, Ivana Stankovića i Nedeljkovića za tri minuta prave seriju od 18-1 stigavši na minus 3 (72-69) .

Sport-Valjevo-Kosarka-Metalac-ККМ1-4Uzbuđenje je ipak izostalo jer su Stivenson i Mijajlović na minut i 19 sekundi pre kraja povisili na 78-72 da bi trojka Žižića otklonila sve dileme u pogledu konačnog rezultata.

Stivenson je kod Metalca postigao 17 poena kao i Luković ali je centar domaćina imao i 9 skokova, Trunić je upisao 11 poena, Janković je dodao 10 poena (trojke 3 od 7), Bajić i Žižić po 7, Mijajlović 6, Teofilović 3 poena itd.

Sport-Valjevo-Kosarka-Metalac-ККМ1-5Katić je u redovima Radničkog upisao 17 poena i 9 skokova, Đerasimović je takođe dodao 17 poena, Nedeljković 13 itd.

U poslednjem kolu Metalac igra u gostima protiv OKK Beograda.

RADNIČKI DOŽIVEO UBEDLjIV PORAZ U ZABLAĆU

U 2. kolu kvalifikacija za ulazak u Prvu regionalnu ligu Srbije-Zapad, košarkaši Radničkog su igrali u Zablaću protiv domaće Morave gde su pretrpeli težak poraz 66-100 (17-29, 21-21, 17-26, 11-24). Loše otvorena utakmica i slabo odigrana poslednja četvrtina su doprineli porazu Valjevaca. Morava je vodila tokom cele utakmice sa 8 do 14 poena razlike ali je domaćin stigao do visoke pobede tek nakon povrede pleja Mladenovića i izlaska iz igre centra Jakovljevića u četvrtoj četvrtini. Poene za narandžasto-plave su zabeležili Mladenović 15, Simjanovski 13, Jakovljević 12, Novaković 9, Bebić 7, Mitrović 5, Ninić 3 i Milovanović 2.

Priliku za revanš Radnički će imati sledeće subote kada Morava dolazi na “Student”.