NEMOĆ METALCA U LAZAREVCU I NOVI PORAZ VALjEVACA

Nakon debakla na Zlatiboru, košarkaši Metalca su ponovo razočarali nakon što su doživeli još jedan poraz izgubivši od Kolubare u Lazarevcu 56-74 (12-16, 11-16, 16-24, 17-18) u okviru 8. kola AdmiralBet Košarkaške lige Srbije.

Valjevo-Kosarka-Sport-СИМИЋ1Malo šta je polazilo za rukom izabranicima Branislava Ratkovice koji su samo u retkim momentima ličili na ekipu s početka prvenstva. Bez energije u odbrani i konfuzan u napadu, Metalac je lako izgubio od prosečnog sastava domaćina u kome je najbolji pojedinac bio francuski internacionalac Emanuel Denis Monso uz veliku pomoć krilnog centra Duvnjaka i beka Simića.

I pored činjenice da je u sastavu ponovo bio Nikola Žižić, Metalac je u većem delu utakmice delovalo nemoćno. Puno izgubljenih lopti od kojih su mnoge bile u početnoj fazi napada, nedostaci u branjenju reketa i slabo pokrivanje domaćih šutera, odlučili su pitanje pobednika.

Iako je Metalac je bio ravnopravan u uvodnim minutima prve četvrtine (8-8 u 5. minutu), Lazarevčani su prvenstveno zahvaljujući efikasnom Monsou rešili ovaj deo igre u svoju korist. Kolubara je odlično otvorila drugi kvartal i preko Sinđelića, Duvnjaka i šutera Simića stigla do prednosti od 10 poena (26-16) u 15. minutu. Period nešto bolje igre u napadu omogućio je Valjevcima da u 18. minutu priđu domaćinu na 3 poena (23-26). Ofanziva Metalca bila je kratkog daha, jer je gostima, kao na nekim ranijim mečevima na strani, pala koncetracija u završnici prvog dela tako da je iskusni Simić svojim poenima obezbedio zeleno-belima solidnu prednost pred odlazak na odmor.

Nastavak je doneo ofanzivu Kolubare u čijim redovima se razigrao Duvnjak koji je zajedno sa Simićem bio kreator daleko efikasnije igre domaćeg tima. Valjevci su zakazali u odbrani a u napadu su lako prodavali lopte pa je domaćin bez mnogo napora u 25. minutu vodio 47-26, odnosno 52-29 u 27. minutu.

Valjevci su preko Mijajlovića (51-62 u 35. minutu) i Aranitovića (56-66 u 37. minutu) uložili poslednji napor ne bi li sustigli veliko vođstvo Kolubare ali su se nakon toga slabo branili što je ponovo pomoglo Lazarevčanima da lako poentiraju i na kraju zasluženo završe meč sa ubedljivom pobedom.

Francuz Monso bio je najefikasniji u Kolubari sa 24 poena, 11 skokova i 2 ukradene lopte, Duvnjak je dodao 14 poena, 7 asistencija i 5 skokova, Simić takođe 14 poena, Sinđelić 9 poena itd.

U redovima gostiju, Marjanović je upisao 14 poena i 4 asistencije, Veljković 11 poena i 10 skokova, Mijajlović 10 poena, Aranitović 9 itd.

Priliku za iskupljenje Metalac ima u nedelju u 19. sati kada će gost u valjevskoj Hali sportova biti ekipa Slodesa iz Beograda, novajlija u Košarkaškoj ligi Srbije.