NOVI SAD SAVLADAO OSLABLjENU SRBIJANKU U VALjEVU

Odbojkašice Srbijanke 014 su pretrpele novi poraz pošto su u 10. kolu Prve lige Srbije na svom terenu izgubile od Novog Sada 1-3 (21-25, 25-22, 19-25, 11-25). Desetkovan sastav Valjevki u kome ima puno povređenih igračica nije mogao da učini mnogo protiv solidnih gošći koje su zasluženo osvojile bodove u sali “Studenta.” Doksasova, Tadićeva, Mašićeva, Nedeljkovićeva, Mitrovićeva, Stankovićeva i Simeunovićeva, igraju iako su nespremne i nedovoljno zalečene od povreda.

Valjevo-sport-Odbojka-СРБ-НС7-1Novi Sad je bio bolji rival u prvom setu i konstantno je bio u vođstvu. Predvođene primačem Vojnić Purčar, korektorom Anom Sarić i blokerom Vasjom Filipović, gošće su kontrolisale blok i dobrom selekcijom napada kažnjavale Srbijankine propuste u odbrani. Ekipa Vladimira Medenice se nije predavala i zahvaljujući poenima Ivane Jerinić držala je rezultatski priključak. Ipak, domaće odbojkašice su kod vođstva Novog Sada od 15-17 i 18-20, imale sjajne prilike da završnicu uvodnog seta učine mnogo zanimljivijom ali su odigrale traljavo i Novosađanke su povele 0-1.

Valjevo-sport-Odbojka-СРБ-НС7-2Srbijanka je odlično otvorila drugi set, povela je 4-0 i 8-4 popravivši prijem i smanjivši broj grešaka u napadu. Uprkos svemu, gošće su uspele da stignu prednost Valjevki kada su od 15-11 za Srbijanku izjednačile na 17-17 i 19-19. Ipak, nisu mogle do potpunog preokreta i domaći sastav je izjednačio na 1-1.

Valjevo-sport-Odbojka-СРБ-НС7-3Treći set je imao sličan tok kao i prethodni, ponovo je Srbijanka imala aktivan rezultat 13-10 i 14-12 ali je kompletnija ekipa Novog Sada u završnici pravila manje grešaka i na kraju ga osvojila za 1-2. U četvrtom setu umorne i povređene igračice Srbijanke nisu bile u stanju da pruže ozbiljniji otpor i zasluženo su doživele sedmi prvenstveni poraz.

Valjevo-sport-Odbojka-СРБ-НС7-4U poslednjem kolu prvog dela prvenstva, idućeg vikenda Srbijanka igra protiv AS Batajnice u gostima.

VALjEVO LAKO DO BODOVA U IVANjICI, VA-014 PREMA OČEKIVANjU PORAŽEN U TOPOLI

Devojke Valjeva su bez problema prebrodile gostovanje u Ivanjici u 10. kolu Prve “B” lige Srbije nadigravši istoimeni sastav domaćih sa 3-0 (25-19, 27-25, 25-16). Trener Stojanović je u prva dva seta pružio šansu rezervnim igračicama dok su gošće u trećem setu igrale sa najboljim sastavom. Sledećeg vikenda se u poslednjem kolu prvog dela prvenstva u Valjevu igra veliki derbi. Dolazi direktni konkurent za vrh tabele, ekipa Zlatibora iz Čajetine koja je trenutno lider sa 27 bodova. Drugo mesto dele Leskovac 98 i Valjevo sa po 25 bodova.

VA-014 je pretrpeo novi poraz nakon što je u 10. kolu Prve lige Srbije prema očekivanju izgubio od Karađorđa u Topoli 0-3 (14-25, 25-27, 17-25). Sledeće nedelje valjevski odbojkaši dočekuju Borac iz Starčeva.