ORK METALAC POBEDIO DRUGU EKIPU ŠAMOTA 65

Rukometaši ORK Metalac su danas u 16. kolu Prve lige Zapad grupa A savladali drugu ekipu Šamota 65 iz Aranđelovca rezultatom 32-31 (19-11) umalo prokockavši veliku prednost u završnici utakmice.

Rukomet-Metalac-Valjevo-Sport-МЕТ-ШАМ8-1Ekipa domaćina, predvođena triom Kosta Krunić-Marko Ćaćić- Branislav Trikić, je sigurnom i efikasnom igrom otvorila duel sa Aranđelovčanima gradeći rezultatsku prednost korak po korak. Lucidni Trikić, eksplozivni Ćaćić i iskusni Krunić su znalački kažnjavali rupe u odbrani gostiju tako da je semafor u prvom poluvremenu stalno pokazivao prednost Metalca, 5-2 u 10. minutu, 12-5 u 20. minutu da bi se na odmor otišlo rezultatom 19-11 za domaćina.

Rukomet-Metalac-Valjevo-Sport-МЕТ-ШАМ8-2Izabranici trenera Dragana Ćaćića su i u nastavku održavali takav ritam sve do 38. minuta kada je robusni pivot Metalca, Antonijević bio precizan za visoko vođstvo domaćina od 23-15. Od tog momenta počinje pad u igri ekipe u bordo opremi prvenstveno zbog zamora i pada koncentracije što fizički bolje pripremljeniji igrači Šamota 65 koriste i brzim akcijama lako dolaze u poziciju da pogode mrežu domaćina. Prednost domaćeg tima je polako počela da se topi. Kapiten Aranđelovčana Krejović je bio taj koji je predvodio ofanzivu Šamota tako da je u 43. minutu već bilo 23-18. Snažnim udarcem Marko Ćaćić u 47. minutu ponovo Metalcu donosi ozbiljniju prednost 26-19 ali to nije zaustavilo goste koji su osetili da domaćin gubi svežinu i u 52. minutu preko snalažljivog Kojića stižu do izjednačenja 27-27.

Rukomet-Metalac-Valjevo-Sport-МЕТ-ШАМ8-3

Šamot je brzom igrom uporno tražio priliku za lakim golovima i u dva navrata je uspevao da izjednači (28-28 i 29-29) pogocima Prekovića i Krejovića. Kada je bilo najpotrebnije za Metalac, odgovornost je preuzeo Krunić koji je bio siguran egzekutor u prilično haotičnom napadu domaćina u završnici meča. U trenucima kada je pobeda Valjevaca bukvalno “visila”, golovi krila Metalca su praktično odlučili pobednika pa su bodovi nekako ostali u Valjevu. Za najboljeg igrača utakmice proglašen je Marko Ćaćić.

Rukomet-Metalac-Valjevo-Sport-МЕТ-ШАМ8-4

U sledećem kolu ORK Metalac je slobodan.

Rukomet-Metalac-Valjevo-Sport-МЕТ-ШАМ8-5Hala sportova. Sudije Barjaktarević i Milenković iz Kragujevca. Isključenja ORK Metalac 6, Šamot 65 3. Sedmerci ORK Metalac 4 (3), Šamot 65 4 (3).

Rukomet-Metalac-Valjevo-Sport-МЕТ-ШАМ8-6ORK METALAC: Nešković 1, Krunić 8, Nedeljković 4, Radosavljević 1, Trikić 6, Antonijević 4 i Ćaćić 8.

ŠAMOT 65: Preković 4, Radisavljević 6, Pavić 3, Kojić 3, Nikolić 2, Krejović 7 i Marić 6.

DEVOJKE METALCA 2015 BEZ PROBLEMA U ČAČKU

Rukometašice Metalca 2015 su u petak u 12. kolu Prve lige Zapad grupa A porazile ekipu Košutnjaka u Čačku 33-21 (19-8). Sve devojke su igrale a najbolja igračica utakmice je mlada Nora Damnjanović. U sledećem kolu Valjevke dočekuju ekipu Loznice.