Pobeda Divčana na Petom puku, Budućnost Krušik izvukla bod u Podunavcima

U komšijskom derbiju 21. kola Kolubarsko-mačvanske zone, FK Radnički je na svom terenu pretrpeo poraz od OFK Divci 1-2 (0-1) i tako prekinuo seriju od tri uzastopne pobede. Iako su narandžasto-plavi imali terenski inicijativu, gost se pokazao produktivnijim jer je iz četiri šanse postigao dva gola dok Radnički nije iskoristio svoje prilike i bodovi zasluženo odlaze u Divce.

Radnički - Divci (3)

Sa utakmice FK Radnički – OFK Divci / Foto: Sreten Pantelić

Inače, domaćin, koji je nastupio bez Raševića, u prvih 45 minuta je najizglednije situacije imao kada su Živanović i Janković propustili da zatresu mrežu Radovanovića. U 14. minutu je brzonogi Stefan Marković odlično prodro po desnoj strani i centrirao Živanović je sa nekoliko metara tukao glavom u čuvara mreže ekipe iz Divaca. Nekoliko minuta kasnije, ponovo je Marković sjajno nabacio loptu sa desne strane i to na drugu stativu, tamo je Janković bio sam ali je njegov udarac glavom bio neprecizan. Beležimo i lukavo izveden slobodan udarac Živanovića, iskosa sa leve strane, međutim Radovanović je efektnom paradom uspeo da loptu izbaci u korner.

Radnički - Divci (4)

OFK Divci je poveo u 36. minutu. Ćirović je uspeo da nadmudri svog čuvara na desnoj strani i utrči u šesnaesterac Radničkog. Zatim je i pored starta Simeunovića, po zemlji poslužio iskusnog Nebojšu Markovića. Ovaj je rutinski sa desetak metara zatresao mrežu Todorića za neočekivano vođstvo gostiju.

Drugo poluvreme počelo je napadima Radničkog. U 47. minutu je Đermanović šutirao iskosa sa leve strane po zemlji ali je Radovanović odbranio njegov udarac. Komandant odbrane Divčana bio je iskusni štoper Miloš Tintor koji je kao toranj skidao sve visoke lopte nabačene pred gol gostiju. Ipak, nakon centaršuta Živanoviuća sa desne strane, Janković je bio brži od Tintora i glavom okrznuo loptu koja je otišla pored stative gola gostiju. U međuvremenu, iz jednog opasnog kontranapada Nebojša Marković nije uspeo da materijalizuje veliku priliku OFK Divaca da bi u 65. minutu Janković bio najsnalažljiviji u kaznenom prostoru gostiju i glavom savladao Radovanovića za izjednačenje.

Radnički - Divci (1)

Domaćin je nastavio sa opsadom gola OFK Divaca a potom je mladi Belušević primio jednu dubinsku loptu i stuštio se ka Todoriću ali nije bio precizan propustivši veliku šansu za gostujuću ekipu. I onda, u 78.minutu u vreme terenske nadmoći Radničkog, Belušević je posle još jednog kontranapada svog tima pobegao svojim čuvarima. Ovaj put, međutim nije pogrešio. Lopta je posle njegovog šuta završila iza leđa Todorića za vođstvo OFK Divaca.

U poslednjih petnaestak minuta Radnički nije uspeo da izjednači, u par navrata su domaći igrači bili nezadovoljni nekim odlukama sudije Ječmenice dok je u samoj završnici Živanović bio sebičan uputivši udarac sa desne strane umesto da uposli nekog od svojih saigrača. Lopta je nakon njegovog šuta završila gol-autu. Na kraju, gosti su uspeli da se odbrane i da još jednom potvrde da su po tradiciji neugodan rival Radničkom.

U sledećem kolu Valjevci igraju u gostima protiv Radničkog u Klupcima.

Stadion SRC “Peti puk”. Gledalaca 200. Sudija Uroš Ječmenica iz Uba. Žuti kartoni: Živanović (Radnički), Terzić, Mićić i Stefanović (OFK Divci).

RADNIČKI: Todorić, Stefan Marković (od 70. minuta Stamenić), Ašković (od 83. Teodorović) , Simeunović, Vasić, Đurić (od 70. minuta Vasiljević), Đermanović, Ivanović, Janković, Aleksandar Matić (od 58. minuta Miletić), Živanović.

OFK DIVCI: Radovanović, Jevtić, Tintor, Stjelja, Nebojša Marković (od 92. minuta Milan Matić), Terzić, Glišić (od 46. minuta Stefanović), Belušević, Baratović (od 23. minuta Golović), Mićić, Ćirović.

Radnički - Divci (2)

BUDUĆNOST KRUŠIK IZVUKLA BOD U PODUNAVCIMA

U 25. kolu Srpske lige Zapad Budućnost Krušik je odigrala nerešeno 0-0 u Podunavcima protiv domaćeg Reala. Na pet kola pre kraja prvenstva Valjevci se nalaze u bezbednoj zoni što se tiče opstanka uz obavezu da se sačuva nepobedivost domaćeg terena u prolećnom delu. Naravno, to neće biti nimalo lako jer sledećeg vikenda na Pećinu dolazi lider Smederevo 1924 koje vodi žestoku borbu sa čačanskim Borcem 1926 za ulazak u Prvu ligu Srbije.

Stadion “FK Real” u Podunavcima. Gledalaca 150. Sudija Srđan Stepanović iz Šapca. Žuti kartoni Simić i Milikić (Real), Nikolić, Petrović i Miloš Milovanović (Budućnost Krušik).
REAL: Simić, Ilić, Drecun, Žerađanin, Pantić (od 71. minuta Popović, Radović, Milikić, Gačević (od 46. minuta Milošević), Vukosavljević (od 58. minuta Jevremović), Dukić, Brunčević (od 58. minuta Jovanović).

BUDUĆNOST KRUŠIK: Milinković, Nikolić, Matić, Starčević, Isidorović, Petrović (od 76. minuta Miloš Milovanović), Pavlović (od 85. minuta Ognjen Milovanović), Močić, Đorđević, Tešić, Rajevac (od 90. minuta Đurić).