POBEDOM U LOZNICI DEVOJKE METALCA 2015 NAPRAVILE PODVIG I OBEZBEDILE PLASMAN U SUPER “B” LIGU!!!!

Sjajne vesti stižu iz Loznice gde su rukometašice Metalca 2015 u derbiju sezone pobedile domaću Loznicu grad rezultatom 31-25 (18-15) i tako na kolo pre kraja prvenstva praktično obezbedile plasman u Super”B” ligu! Valjevke su u “Lagatoru” pred oko 500 gledalaca igrale kao švajcarski sat i izvanrednom igrom od početka do kraja nadigrale velikog rivala ostvarivši pravi pravcati podvig. Sa najmanjim budžetom od svih timova iz vrha Prve lige Zapad, tri termina nedeljno za trening u Hali sportova i sa svim igračicama iz Valjeva, Metalac 2015 je odigrao sezonu iz snova pobedivši po dva puta Loznicu grad i Bekament 2, najveće kandidate za prvo mesto.

Metalac2015

Valjevke su došle u Loznicu psihički rasterećene ali istovremeno motivisane do neba i već od početka su snažnom odbranom uspele da steknu dodatno samopouzdanje. Posle izjednačenja na startu, Staša Damnjanović je dovela svoj tim u vođstvo 4-2 da bi potom štafetu preuzele Savićeva i Mijailovićeva koje su obezbedila Metalcu prednost od 6-3 u 8. minutu. Za to vreme je Baratovićeva, koja je na utakmicu došla direktno iz Novog Sada gde studira, zaustavila neke sigurne šuteve Lozničanki najavivši svoje briljantno veče u Lagatoru. Valjevke su držale prednost od tri gola do 16. minuta (10-7) da bi Loznica grad, zahvaljujući kapitenu Mariji Popović napravila seriju i uspela da izjednači na 10-10 u 20. minutu podigavši temperaturu na tribinama. Odlična Mijalovićeva je potom bila precizan egzekutor dobro organizovanih napada gošći i minut kasnije na semaforu je stajalo 12-10 za Metalac. Do kraja poluvremena ekipa Dušana Novokmeta nije ispuštala prednost vrativši je ponovo na plus 3 na krilima odlične odbrane i nepogrešivih strelaca, Staše Damnjanović i večeras izvanredne Dunje Despotović.

Despotović

Već na početku nastavka sjajna Despotovićeva je podigla prednost svog tima na 19-15 ali je tek predstojala prava borba. Probudila se Vučetićeva koja je uz Popovićevu i Spasojevićevu ponovo omogućila Loznici grad izjednačenje 20-20 u 38. minutu. Ni ova ofanziva domaćih nije zbunila Valjevke koje su sjajno odgovorile i već u 45. minutu su imale vođstvo 25-20 posle odličnih odbrana Baratovićeve i izvanrednih napadačkih rola Mijailovićeve, Nore Damnjanović i Despotovićeve. Dimitrijevićeva za momenat smanjuje na 25-21 ali onda najbolja igračica utakmice, Despotovićeva prednost Metalca na 27-21 u 54. minutu otvorivši vrata trijumfa. Domaće su minut kasnije skinule na 28-23, međutim Nora Damnjanović je efektnim napadačkim akcijama sa tri gola razbila sve iluzije Lozničanki i u 58. minutu donela ogroman kapital od 31-23 za konačnu pobedu i ulazak u Super “B” ligu.

Mijailović

Na kraju je nastupilo veliko slavlje igračica i stručnog štaba Metalca mada iduće nedelje predstoji poslednje kolo i utakmica sa poslednje plasiranom ekipom na tabeli, Pazarom 2023 u Valjevu gde su pobednice iz Lagatora apsolutni favorit.

Sportska hala “Lagator”. Gledalaca 500. Sudije Predrag Obradović (Kragujevac) i Željko Stamenić (Aranđelovac). Isključenja Loznica grad 6 minuta, Metalac 2015 8 minuta. Sedmerci Loznica grad 2(2), Metalac 2(1).

LOZNICA GRAD: Đokić 1, Živanović 5, Vučetić 5, Kaitović 1, Spasojević 4, Dimitrijević 1, Popović 8.

METALAC 2015: Mosurović 1, Pavlović 1, Mijailović 9, Staša Damnjanović 5, Savić 1, Nora Damnjanović 5, Despotović 9.