RADNIČKI SE OPROSTIO OD SRPSKOLIGAŠKIH SNOVA

U derbiju 3. kola plejofa Kolubarsko-mačvanske zone za plasman od 1. do 6. mesta, fudbaleri Radničkog su u derbiju igrali samo nerešeno sa vodećim Lipolistom 1-1 (0-0) i tako izgubili skoro sve šanse da budu prvi. Lipolist će najverovatnije od iduće sezone igrati na srpskoligaškom zapadu, pošto je do kraja ostalo samo još dva kola, a lider ima 4 boda prednosti u odnosu na ekipu sa Petog puka.

Radnički-Lipolist (3)

Radnički-Lipolist / Foto: Sreten Pantelić

Iako oslabljen bez požutelog Rajevca i povređenog Ristovića, Radnički je bio bolji rival koji je zaslužio pobedu. Ali, odsustvo bitnih igrača, tanka klupa i slabosti koje su momci Jovice Damnjanovića više puta pokazali ove sezone, doprineli su razočaravajućem remiju u sjajnom ambijentu na stadionu na Petom puku. Više od 400 gledalaca je bodrilo Radnički, disalo sa njim, radovalo se vodećem golu i na kraju tugovalo zbog ispuštene pobede.

Radnički-Lipolist (4)

Prvo poluvreme je proteklo u obostrano vrlo opreznoj igri u kojoj je jedinu priliku imao domaćin nakon što je u 35. minutu Marko Petrović sačekao loptu na drugoj stativi i tukao glavom pored gola posle kornera kog je izveo Rašević.

Sve što je bilo važno dogodilo se u nastavku jer je Radnički posle odmora izašao iz svlačionice rešen da ofanzivnijom igrom brzo dođe do prednosti. Režiser takve igre narandžasto-plavih bio je veteran Rašević koji je, i pored oštre i agresivne odbrane Lipolista, sjajno vodio svoj tim, delio lopte kao rukom, demarkirao se, uklizavao i borio kao lav. Prvu priliku je propustio Živanić u 50. minutu kad je za delić sekunde zakasnio da stigne do nabačene lopte koja je odskočila na petercu i otišla u gol-aut. U 53. minutu je Marko Petrović je imao još bolju šansu nakon što mu je malo nedostajalo da centriranu loptu sa leve strane vrhom cipele ubaci u mrežu već savladanog Rakića. Minut kasnije je Rašević izvanredno šutirao iskosa sa desne strane, Rakić se izvio i efektnom paradom izbio loptu u korner. Pritisak domaćina se isplatio u 59. minutu nakon što je Stevanović odlično reagovao na centaršut Vasića sa desne strane i glavom efektno poslao loptu u mrežu gostiju. Bio je to razlog za veliku radost igrača u belim dresovima i njihovih simpatizera jer su se za trenutak otvorila vrata toliko očekivane pobede.

Radnički-Lipolist (1)

Sve je moglo da bude gotovo u 71. minutu kad je malerozni Marko Petrović propustio još jednu veliku priliku da sa par metara ugura loptu u mrežu Rakića posle centaršuta sa leve strane. On je ponovo bio neprecizan na veliku žalost navijača Radničkog. Kazna je stigla dva minuta docnije, nakon jedinog ozbiljnog napada Lipolista u drugom poluvremenu. Odlični Mladen Popović je posle brze kontre gostiju povukao napad na desnoj strani, zatim je prevario svog čuvara i uposlio Nikolu Petrovića a ovaj je preciznim udarcem iskosa ciljao i pogodio dalji ugao Rankovićevog gola. Lopta se odbila od stative i završila u mreži.

Primljeni gol je potpuno sasekao krila domaćinu, posebno nakon izlaska Raševića koji je zbog umora morao na klupu. Nije bilo više svežine u napadu Radničkog, nedostajalo je i ideja, sve je bilo više stihijski. Gosti su osetili svoj trenutak pa su prenemaganjem i simuliranjem trošili dragoceno vreme i na kraju su uspeli da ostanu neporaženi. Bilo je apsolutno nepotrebnog nesportskog ponašanja pojedinih igrača i funkcionera Lipolista u završnici što je revoltiralo pristalice Radničkog, pa je na kraju morala policija da obezbedi odlazak gostiju.

Radnički - Lipolist

Utisak je da Radnički nikad lakše nije mogao da osvoji titulu i da to kruniše ulaskom u Srpsku ligu. Na žalost, maleri sa povredama igrača su uticali da narandžasto-plavi nikako nisu mogli da u dužem intervalu budu kompletni. Ispoljene su i slabosti u igri. Brojni izgubljeni bodovi u regularnom delu prvenstva protiv ekipa slabijeg kvaliteta i jeftino primani golovi su morali da dođu na naplatu što je Lipolist iskoristio i u plejof ušao sa solidnom bodovnom prednošću. Iako nemaju igrački kvalitet kao Radnički, zeleno-crni su samo zgrabili ono što im je ponuđeno i na kraju su jednom nogom u Srpskoj ligi.

U pretposlednjem kolu plejofa, Radnički igra protiv Borca u Lešnici a Lipolist dočekuje OFK Osečinu.

Radnički-Lipolist (2)

Stadion: SRC „Peti puk“, Gledalaca: 400. Sudija: Stanko Ostraćanin (Kraljevo). Žuti kartoni: Pirgić, Janković (Radnički), Mršović (Lipolist).

RADNIČKI: Ranković, Vasić, Simeunović, Đurić , Rašević (od 73. Tanasijević), Janković, Živanić (od 81. Mišković), Pirgić , Stevanović, Ma. Petrović (od 81. Matić), Đorđević.

LIPOLIST: Rakić, Todorović, Ne. Petrović, Jovičić, Jošić, Mršović, Stojković, Misojčić (od 46. Lončar), Stepanović (od 59. Ni. Petrović), Ljuština, Popović.