Rukometašice Metalca 2015 otvorile drugi deo prvenstva očekivanom pobedom u Kragujevcu

Rukometašice Metalca 2015 su potvrdile ulogu favorita i u 12. kolu Prve lige Zapad su ubedljivo savladale drugu ekipu Radničkog u Kragujevcu rezultatom 29-16 (14-7).

JOVANOVIC

Brzom igrom na početku utakmice, čiji je ton davala kapiten Pavlovićeva, Valjevke su u 10. minutu imale prednost od 5-1. Radnički je potom uspeo da zaigra efikasnije i preko Anastasije Salijoske u 16. minutu smanjio na 6-4 ali to nije zbunilo izabranice Dušana Novokmeta koje su u završnici prvog poluvremena dodale gas i ponovo stekle značajnu prednost.

U drugom delu igre, Metalac je dominirao u svim elementima igre tako da se vođstvo gošći povećavalo iz minuta u minut. Pored iskusnih Pavlovićeve, Mosurovićeve i Mijailovićeve, efikasnom igrom su se takođe istakle i Staša Damnjanović i Despotovićeva za deveti prvenstveni trijumf ove sezone.

U sledećem kolu, u sredu 15. marta u Valjevo stiže Metalac iz Kraljeva koji je u prvom delu prvenstva bio bolji od valjevskog prvoligaša.

Sportska hala “Jezero” u Kragujevcu. Gledalaca 50. Sudije Nikola Maričić (Kragujevac) i Čedo Vranić (Valjevo). Isključenja: Radnički 2 10 minuta, Metalac 2015 8 minuta. Sedmerci Radnički 2 2(2), Metalac 2015 3(3).

RADNIČKI 2: Đorđević 2, Radević 2, Salijoski 3, Lešnjak 2, Bogdanović 1, Rašković 6.

METALAC 2015: Mosurović 4, Pavlović 8, Mijailović 4, Tripković 1, Bubanja 1, Radojičić 1, Staša Damnjanović 5, Despotović 5.

ORK METALAC PORAŽEN U ALEKSANDROVCU

U utakmici 12. kola Prve lige Zapad, ORK Metalac je doživeo poraz od Župe 54 u Aleksandrovcu 16-22 (10-11) u duelu koga su obeležila dva različita poluvremena. Valjevci su se odlično držali u prvih 30 minuta i na početku drugog ali je iskustvo i duža klupa domaćina odnelo prevagu u završnici i odlučilo pitanje pobednika.

MET-ZUPA

Dobrom igrom u napadu Luke Mandića i Marka Ćaćića uz solidne odbrane golmana Luke Ristića, Metalac je bio ravnopravan protivnik Aleksandrovčanima u prvom poluvremenu. U prilog tome govori podatak da je bilo čak osam izjednačenja da bi Župa 54 pred odlazak na odmor golovima kapitena Cvetkovića i Nakića povela 9-11 ali je Ćaćić iz sedmerca u samoj završnici smanjio na 10-11.

Gosti su i u nastavku igrali snažno u odbrani i precizno u napadu ne dozvoljavajući Župi da nametne svoju igru. Uvodni minuti drugog dela igre su doneli tri izjednačenja i vođstvo Metalca od 13-12 pogotkom iskusnog Krunića. Domaćin preuzima inicijativu od 45. minuta kada serijom od 0-4 dolazi do prve ozbiljnije prednosti (14-18) u 49. minutu zahvaljujući strelcu Joziću ali i odbranama čuvara mreže Miletića. Trener Župe je na raspolaganju imao više kvalitetnijih pojedinaca dok je sa druge strane Metalac pao tako da su Aleksandrovčani zadržali ovu prednost u završnici zabeleživši na kraju zasluženu pobedu.

U sledećem kolu ORK Metalac dočekuje drugu ekipu Radničkog iz Kragujevcu.

Hala “Župa” u Aleksandrovcu. Gledalaca 70. Sudije Redžep Morina i Dejan Pavlović (oba iz Kostolca). Isključenja Župa 54 4 minuta, ORK Metalac 6 minuta. Sedmerci Župa 54 3(3), ORK Metalac 1(1).

ŽUPA 54: Nakić 4, Andrejić 4, Cvetković 4, Jozić 4, Ćalić 1, Milošević 1, Miljković 1, Mihajlović 3.

ORK METALAC: Antonijević 1, Vučetić 1, Krunić 1, Vukosavljević 1, Mandić 5, Nedeljković 2, Ćaćić 5.