SMEDEREVCI SAČUVALI TRADICIJU NEPOBEDIVOSTI PROTIV BUDUĆNOST KRUŠIKA I ODNELI CEO PLEN SA PEĆINE

Prvoplasirana ekipa na tabeli Srpske lige Zapad, Smederevo 1924, je odnela sva tri boda sa “Pećine” nakon što je u 26. kolu savladala Budućnost Krušik 2-0 (2-0). Zaslužena pobeda gostiju koji su iskoristili greške Valjevaca i sa dva gola u prvih 45 minuta završili ceo posao. Interesantno je da Budućnost Krušik punih osam godina ne zna za pobedu nad Smederevcima. Poslednji put je valjevski srpskoligaš porazio rivala iz grada Đurđa Brankovića još 30. maja 2015. godine.

BK-SMD3

Savković šutira preko gola Budućnost Krušika u 15. minutu pored Martinovića i Đorđevića (19) / Foto: Sreten Pantelić

Nesigurna odbrana domaćina je već u 10. minutu svojom greškom omogućila priliku Jovanoviću koji je otišao suviše desno tako da nije mogao da ozbiljnije ugrozi Milinkovića. Pet minuta kasnije, nekadašnji igrač Valjevaca, Nenad Sević je centrirao sa leve strane, u šesnaestercu domaćina je Savković odlično reagovao i tukao iz prve, lopta je međutim otišla daleko preko gola. Valjevci su teško dolazili do šanse, Jakovljević je u 23. minutu lepo prošao po levoj strani a zatim ušao u sredinu i kad je pokušao da šutira, odbrambeni igrači Smedereva su ga sprečili. Pokušao je i Đermanović ali je njegov ne baš snažan šut završio pored stative.

BK-SMD1

0-1, Bojić u 37. minutu / Foto: Sreten Pantelić

Gost je došao u vođstvo u 37. minutu kad je Đermanoviću jedna duga lopta preletela preko noge u kaznenom prostoru Budućnost Krušika, Bojić je iskoristio ovaj poklon i iskosa sa desne strane smireno poslao loptu u mrežu Valjevaca. Konačan rezultat je postavio Zličić u 43. minutu tako što je odbijenu loptu prihvatio na polovini terena domaćina a zatim snažnim udarcem iz trka sa dvadesetak metara pogodio levi ugao Milinkovićevog gola. Lopta je na svom putu, izgleda zakačila nekog od odbrambenih igrača domaćeg tima i malo promenila smer zarivši se u mrežu Valjevaca za 0-2.

BK-SMD2

0-2, Zličić u 43. minutu / Foto: Sreten Pantelić

U nastavku su puleni Predraga Simića zaigrali angažovanije i pritisli goste. Rajevac je u 53. minutu šutirao iskosa sa leve strane, međutim lopta je za malo prošla pored stative Jovićevog gola. U 65. minutu je kapiten Valjevaca glavom pogodio mrežu Jovića posle centaršuta sa leve strane ali je sudija Borisavljević poništio pogodak i dosudio nedozvoljenu poziciju Rajevca. Isti igrač je u 87. minutu pokušao da volejom sa desne strane iz teške pozicije iznenadi Jovića ali nije uspeo.

Gosti su u završnici mogli da stignu do ubedljivije pobede propustivši velike prilike od kojih su one Dimitrijevića i Jankovića bile stoprocentne. Na kraju je Smederevo 1924 zasluženo slavilo tako da i dalje beži za bod ispred Borca 1926 iz Čačka u trci za prvo mesto dok je domaćin još uvek na bezbednoj poziciji sa 32 osvojena boda. U sledećem kolu Budućnost Krušik igra u Bajinoj Bašti protiv domaće Sloge koja se grčevito bori za opstanak.

Da pomenemo i tendenciozno suđenje Borisavljevića iz Ivanjice čije su odluke često izazivale opravdane proteste par stotina ljubitelja fudbala na tribinama stadiona na Pećini.

Stadion: “Park Pećina”, Gledalaca: 300. Sudija: Ljubiša Borisavljević (Ivanjica). Žuti kartoni: Matić, Starčević, Đorđević, Đermanović (Budućnost Krušik), Bojić, Dimitrijević (Smederevo).

BUDUĆNOST KRUŠIK: Milinković, Jakovljević (od 80. Milovanović), Martinović, Matić (od 80. Mijailović -), Starčević, Isidorović, Pavlović (od 69. Močić), Đorđević (od 87. Milovanović), Đermanović, Tešić, Rajevac.

SMEDEREVO 1924: Jović, Krneta (od 9. Zličić), An. Marković, Savković (od 31. Ilić), Stojković, Al. Marković, Sević, Panić, Filipović (od 46. Dimitrijević), Bojić (od 73. Filipović) Jovanović (od 73. Janković).