TAMIŠ PLITAK ZA METALAC, ČETVRTI UZASTOPNI TRIJUMF VALjEVACA

Metalac je lakše nego što se očekivalo izašao na kraj sa nekada mnogo boljim Tamišom, zabeleživši četvrtu uzastopnu pobedu u AdmiralBet Košarkaškoj ligi Srbije. Valjevci su zasluženo slavili 94-85 (25-22, 29-24, 20-17, 20-22) i sada su pored Dinamika i Zlatibora jedan od timova sa maksimalnim učinkom.

.jpgGosti su od početka vodili, ton njihovoj igri su davali prvenstveno Luković i Durmo ali i ostali su bili na visini mada je bilo nepotrebnih grešaka, ponekad možda prebrzog ispucavanja iza linije 6.75 ili nedostatka koncentracije na agresivnu igru Tamiša. Ipak, Uroš Luković je sjajno koristio udvajanje na njemu pa je efektnim asistencijama omogućavao svojim saigračima lake poene dok je Ibrahim Durmo obavljao ogroman posao i u napadu i u odbrani. Metalac je pokretljivom odbranom vrlo dobro branio šut za tri, najjače oružje Pančevaca koji su pogodili samo 4 puta iza linije 6.75.

Ekipa Branislava Ratkovice je kontrolisala rezultat tokom celog meča osim kada je plej Tamiša, Šinik trojkom, jedini put na utakmici doveo svoj tim u vođstvo u 14. minutu (35-34). Sve ostalo je pripalo Metalcu koji je, kad je trebalo, uvek znao da odigra zrelo i neutrališe pokušaje domaćina da agresivnom igrom napravi preokret tako da je Simanić skok šutem gostima doneo prednost od 8 poena na poluvremenu (46-54).

Tamiš je jakom odbranom u nastavku pomalo iznenadio Valjevce koji više od 3.5 minuta nisu postigli koš pa je domaćin poenima svog najboljeg igrača, Lugića smanjio na 51-54 u 24. minutu. Bajić je, međutim, elegantnim skok šutem podigao na 51-56 da bi Gavrilović dalekometnim hicem Metalcu obezbedio plus 7 (52-59). Ekipa Bojana Jovičića je napravila još jedan napor da se približi gostima u 27.minutu kada je Mihajlović smanjio na 60-63 ali je Dafi odmah odgovorio svojom trojkom da bi u završnici prvo Simanić a potom sa dve trojke Mening počeli da grade pobedničku prednost (63-74).

Kada je Lugić smanjio na 70-74 u 32. minutu, Ratkovica je uzeo minut odmora, u igru se vratio Luković i stvari su ponovo krenule u dobrom pravcu. Samo minut kasnije zahvaljujući centru Metalca i Dafiju bilo je 70-80 da bi Durmo poenima u 35. minutu svom timu doneo prednost 72-86 i praktično zapečatio sudbinu Tamiša.

Poene za Metalac su postigli Durmo 19 (6-7 za dva, 1-3 za tri i 4-4 slobodna bacanja), Luković je dodao 17 ( 4-6 za dva i 9-9 sa linije bacanja), 6 skokova i 4 asistencije za 24 indeksna poena), Dafi je upisao 12 poena (3-7 za tri) i 4 asistencije, Simanić je postigao 11 poena, Bajić i Gavrilović po 9, Mening 7, Stefanović 6 i Islamović 4.

U ekipi Tamiša Lazar Lugić je postigao 19 poena, Šinik je dodao 15, Kojadinović 12, Mihajlović 9 itd.

U 5. kolu Metalac očekuje Vojvodinu, meč je na programu u subotu 22. oktobra sa početkom u 19 sati.

RADNIČKI I STUDENT 014 STARTOVALI POBEDAMA U DRUGOJ REGIONALNOJ LIGI

Počelo je prvenstvo u Drugoj regionalnoj ligi Srbije-Zapad 1A. Valjevski klubovi su uspešno otvorili sezonu zabeleživši pobede na startu. Radnički je dočekao lajkovački Železničar i slavio rezultatom 89-71 (20-19, 27-19, 23-15, 19-18) dok je Student 014, takođe kao domaćin, savladao Apač 91-59 (21-24, 23-11, 24-7, 23-17). U sledećem kolu Radnički igra u gostima protiv Šapca a Student 014 dočekuje ekipu Miksa.