TREĆI TRIJUMF BUDUĆNOST KRUŠIKA

U 3. kolu Kolubarsko-mačvanske zone fudbaleri Budućnost Krušika su ostvarili novu pobedu porazivši na svom terenu ekipu OFK Divci rezultatom 1-0 (1-0).

Sport-Valjevo-Fudbal-BK-DIVCI11

Posle duže vremena na tribinama stadiona “Pećina” našlo se skoro 500 ljubitelja fudbala koji su prisustvovali slaboj fudbalskoj predstavi sa previše nervoze, prekida, oštrih, čak i grubih, startova na obe strane. Od pravog fudbala viđeno je malo i to uglavnom u prvih 45 minuta.

Domaćin je postigao pobedonosni pogodak u 19. minutu kada je mladi i talentovani napadač Valjevaca, Ilija Milanović efektnim udarcem glavom u dalji ugao zatresao mrežu Popovića posle centaršuta Đorđevića sa leve strane. Ovo je bio njegov treći gol u dosadašnjem toku prvenstva i najava uspešne sezone talentovanog špica koji je došao iz Aranđelovca.

Sport-Valjevo-Fudbal-BK-DIVCI7

Iskusni gosti, u čijim redovima igraju bivši igrači Budućnost Krušika, Popović, Jevtić, Stjelja, Stevanović, Krstić i Soldatović a na klupi sedi takođe valjevski trener Zoran Milisavljević, pokazali su se kao čvrsta ekipa sa slabom završnicom. Naime, OFK Divci je u prvom delu imao samo jednu priliku, u 39. minutu kada je Glišić primio povratnu loptu Džiknića u srcu kaznenog prostora domaćina ali je bio leđima okrenut ka golu i nije uspeo da uputi udarac.

U nastavku je bilo malo fudbala, oštra i gruba igra na obe strane uzrokovala je brojne prekide zbog ukazivanja pomoći. Viđeno je nekoliko čak i vrlo grubih startova, posebno onaj Terzića na Milanoviću, koga slabi arbitar Petrović iz Loznice nije sankcionisao mada je mladi špic Budućnost Krušika, koji je često bio meta igrača gostiju, posle toga morao da napusti igru. Budućnost Krušik je nekoliko puta ugrozila gol Popovića u ovom delu meča. Šut Riste Ristovića je otišao preko gola u 52. minutu, slobodan udarac Jankovića u 62. minutu Popović je paradom izbio u korner a udarac glavom veterana Aleksandra Đukića u samoj završnici je otišao pokraj leve stative.

Budućnost Krušik: Milinković, Grujičić (D.Ristović), Tintor, Gentić, Tajdić (V.Đukić), R.Ristović (Rašević), Sofronić, Petrović, Milanović (A. Đukić), Đorđević, Janković.

OFK Divci: Popović, Baratović, Urošević, Jevtić, Stevanović, Pavlović (Terzić), Stjelja, Džiknić, Krstić, Glišić (Vlajković), Soldatović.

Ekipa Srđana Jovanovića je trenutno na prvom mestu sa maksimalnim brojem bodova. U sledećem kolu Budućnost Krušik igra opet kao domaćin a gost na “Pećini” biće Železničar iz Lajkovca.