U DERBIJU PRVE A LIGE “VUKOVI” POTOPLjENI U PETNICI

U derbiju Prve A lige Srbije ekipa Valjeva je pred punim tribinama SRC “Petnica”, u sjajnoj atmosferi nanela prvi poraz NBG Vukovima 12-10 (1-3, 6-3, 3-2, 2-2) i tako se izjednačila sa gostima po broju bodova na prvom mestu. Tvrda i uzbudljiva utakmica sa ogromnim ulogom za oba tima, domaćin je jurio pobedu od 4 i više golova razlike dok su Vukovi nastojali da izbegnu takav scenario i da eventualno iznenade.

Valjevo-spor-Vaterpolo-ВАЉ-НБГ15-3

Gost je bolje otvorio derbi i brzim kontrama je dovodio odbranu Valjevaca u mat poziciju obezbedivši prednost od 2 gola razlike u prvoj četvrtini. Vukićević i Urošević su bili precizni kod Novobeograđana dok je kod domaćina jedini pogodak u ovom delu igre postigao Almasi oštrim udarcem iz daljine. Domaćin je delovao stegnuto a večeras sigurni čuvar mreže Valjeva, Stefan Ristić je odličnim intervencijama sprečio Vukove da ovaj deo završe sa većom prednošću.

Valjevo-spor-Vaterpolo-ВАЉ-НБГ15-7Ekipa Stevana Nonkovića se probudila na startu druge četvrtine i sa dva efektna gola, svog najboljeg strelca na utakmici Dušana Talaje, poravnala rezultat uz oduševljenje u gledalištu. Snažni sidraš Valjevaca je pokazao veliko umeće smestivši loptu iz teških situacija iza leđa golmana gostiju Vlahovića. Tek tada je počela velika borba dva jaka protivnika. Vukovi su odmah odgovorili kaznivši brzopleto izgubljene lopte u napadu Valjeva i za tili čas na semaforu je stajalo 3-5. To nije obeshrabrilo Valjevce jer su nakon tajm-auta uspeli da konsoliduju odbranu, Ristić je bio nesavladiv a iskusni Crepulja i kapiten Gligorijević su svojim golovima ponovo anulirali prednost gostiju da bi Bolović po prvi put doveo Valjevo u vođstvo. Domaćin je kreirao lepo prilike u napadu ali su u nekoliko navrata stativa i prečka spasle Novobeograđane kad su svi već videli loptu u mreži Vlahovića. Završnica druge četvrtine je bila vrlo uzbudljiva, prvo su gosti preko Bućana izjednačili a onda je Crepulja bio precizan za novu prednost Valjeva.
Teška borba nastavljena je i u trećoj četvrtini mada Valjevo nije lako ispuštalo prednost tražeći način da ga uveća. Međutim, što zbog nervoze, što zbog dobro postavljene odbrane Vukova ili nedostatka sportske sreće, u tome nije uspevalo do kraja. Gosti preko Varkulje izjednačuju, Talaja postiže novi gol spektakularnom “šraubom” i diže temperaturu u gledalištu. Vukovi večeras bolje koriste igrača više pa posle Bućanovog pogotka, na semaforu je stajalo 8-8. Ipak, Čavićev precizan šut Vlahović ne uspeva da zaustavi a velika gužva pred golom Vlahovića u poslednjim sekundama ovog dela igre za epilog je imala dosuđen peterac za Valjevo koga Crepulja pretvara u gol za prvo vođstvo od dva gola razlike i veliko oduševljenje na tribinama “Petnice”.

Valjevo-spor-Vaterpolo-ВАЉ-НБГ15-4Gosti koriste igrača više i golom Bućana smanjuju na 10-9 na početku poslednje četvrtine. Ređaju se uzbudljive situacije pred golom Vukova, šutevi Gligorijevića, Crepulje, Almasija i ostalih završavaju na prečki ali mladi Poznanović uspeva da pogodi kroz šumu ruku za 11-9. Borbeni gosti ne dozvoljavaju da se Valjevo razmahne i preko Vukićevića su ponovo tu na gol zaostatka. Na dva minuta pre kraja Talaja uspeva da se izmigolji svom čuvaru i da pogodi za 12-10 a onda nastaje prava drama. Gosti ne koriste napad, Vlahović spretno zaustavlja udarac Bolovića, Ristić na drugoj strani odlično interveniše, ostalo je još petnaestak sekundi, domaćin okleva i kraj. Zaslužena pobeda vaterpolista Valjeva koji sada dele prvo mesto sa Vukovima, obe ekipe imaju po 27 bodova. Ekipa Stevana Nonkovića ima bolju gol razliku ali je skor u međusobnim duelima u korist Novobegrađana koji su u prvom delu slavili sa 21-17. Pred oba sastava je još 8 utakmica posle kojih će se znati ko ide direktno u Super ligu a ko u baraž.

U sledećem kolu Valjevo igra protiv Mladosti u Pančevu.

Bazen SRC “Petnica”. Sudije: Balažević (Beograd) i Virijević (Zrenjanin). Isključenja: Valjevo 6, NBG Vukovi 11 . Peterci Valjevo (1).

Valjevo-spor-Vaterpolo-ВАЉ-НБГ15-1VALjEVO: S. Ristić, Stojanović, Crepulja 3, I. Ristić, Poznanović 1, Almasi 1, Čavić 1, Gligorijević 1, Konatar, Talaja 4, Bolović 1, Bojić, Milosavljević, Zdravković. Trener: Nonković.

Valjevo-spor-Vaterpolo-ВАЉ-НБГ15-2NBG VUKOVI: Vlahović, Mitrović, Vitorović, Varkulja 1, Marković, Stefanović, Bućan 3, Manojlović, Šofranac 1, Urošević 2, Mihajlović, Živković, Jovanović, Arsenović, Vukićević 3. Trener: Popović.

UBEDLjIV TRIJUMF VALISA U GOSTIMA PROTIV ZEMUNA

U 4. kolu Super lige Srbije za plasman od 7. do 10. mesta, Valis je ubedljivo savladao Zemun u gostima rezultatom 15-6 (6-2, 3-2, 5-1, 1-1) učvrstivši se na prvom mestu sa 12 bodova, ispred Proletera koji ima 5, Naisa sa 4 i Zemuna sa jednim bodom. U sledećem kolu Valis igra protiv Proletera u Zrenjaninu.

Bazen „Vlaho Bata Orlić“. Sudije: Velkić i Nišavić. Isključenja: Zemun 8, Valis 9. Peterci: Zemun 1 (1), Valis 1 (1).

ZEMUN: Tankosić, Mihajlović, Jović, Kovačević, Perković, Ilić 1, Stefanović, Andrejević, Mitrović 2, popović, Aleksić 2, Đurić, Damjanović, Japundžić 1. Trener: Vukotić.

VALIS: Gavrilović, Šofranac 1, Živojinović 2, Vujić, Arsenović, Ičagić, Jegorov 2, Porobić 3, Lobov 3, Kovačević 2, Baucalo 1, Gavrilović, Nešić, Borilović. Trener: Saković.