UBEDLJIVA POBEDA BUDUĆNOST KRUŠIKA NA GENERALNOJ PROBI PRED START NOVE SEZONE

Jučerašnjom utakmicom protiv Borca iz Lazarevca, člana Srpske lige Beograd, fudbaleri Budućnost Krušika su zaključili seriju pripremnih mečeva pred start prvenstva. Valjevci su na generalnoj probi na stadionu na Pećini ostvarili ubedljivu pobedu od 6-0 (4-0). Angažovanom igrom i visokim presingom valjevski srpskoligaš je već u 7. minutu poveo golom Tripkovića, zatim je Rajevac u 16. i 40. minutu odlično reagovao i glavom posle prekida zatresao mrežu gostiju da bi Todorović u 43. minutu povisio na 4-0.

U nastavku je na scenu stupio Ilija Milanović koji je u u 82. i 83. minutu bio na pravom mestu i spretno kaznio greške odbrane Borca. Budućnost Krušik nije mogla da računa na nekoliko povređenih igrača ali je ekipa Željka Kovačevića pokazala da se na pripremama radilo dobro. Naravno, prijateljske utakmice su jedno a prvenstveni dueli nešto sasvim drugo tako da će prvi mečevi na srpskoligaškom Zapadu dati odgovor o pravim mogućnostima Valjevaca.

Zvaničan start prvenstva u Srpskoj ligi je zakazan za 13. avgust kada na Pećini Budućnost Krušik dočekuje ekipu Rađevca iz Krupnja.