VA-014, od sjaja do bede i nazad

Odbojkaši VA-014 su ostvarili drugu prvenstvenu pobedu pošto su u 5. kolu Prve lige Srbije na svom terenu savladali Klek Srbijašume 3-2 (25-14, 25-19, 22-25, 19-25, 15-11). U vrlo uzbudljivom duelu sa puno preokreta, Valjevci su već imali maksimalnu pobedu u rukama kad su neočekivano pali, gost se probudio i izjednačio da bi sve bilo rešeno u taj brejku na sreću domaće ekipe.

Valjevo-sport-odbojka-ВА-КЛЕК7-5

Nakon lako dobijenog prvog seta, nešto snažnijeg otpora gostiju u drugom, VA-014 je sigurnom igrom u trećem setu vodio 4-0, 8-2, 13-5 i 16-8 i kako se činilo, imao sva tri boda u džepu. Da li je došlo do opuštanja u redovima domaćina ili ne, tek odbojka je, međutim, ponovo pokazala kako nema nedostižne prednosti jer se Klek iznenada probudio i neverovatnom serijom od 13-1 poveo 17-21 i prosto nokautirao sastav Đorđa Petrovića u ovom setu.

Valjevo-sport-odbojka-ВА-КЛЕК7-1

Odlični servisi Šimona, snažna igra na mreži Ateljevića, Rajlića i Đukanovića uz neobjašnjiv pad igrača VA-014, koji su lošim prijemom i slabim napadima gubili poene u seriji pa je Klek na krilima sigurne igre uspeo da dobije i četvrti set u kome je stalno vodio sa 2 do 3 poena prednosti koji su bili nedostižni za domaćina.

Valjevo-sport-odbojka-ВА-КЛЕК7-4

Rešeni da ne dozvole sebi luksuz poraza kod kuće, odbojkaši VA-014 su na startu taj-brejka bili suviše nervozni što je gost iskoristio i poveo 2-5. Preokret u igri domaće ekipe doneo je Đurđević koji je izvanrednim servisima poremetio koncept odbrane Kleka čiji slabiji prijem je dao šansu Radiću, Slijepčeviću i Đokiću na mreži tako da je VA-014 prvo izjednačio na 6-6 a potom i poveo sa 8-6. Klek se nije lako predavao ali nije uspeo da zadrži nivo koncentracije iz prethodna dva seta. Odličan blok domaćina je doprineo da od 11-11, VA-014 serijom od 4-0 u završnici petog seta stigne do pobede koja mu, doduše, donosi samo dva boda koja su, posle svega viđenog, velika kao sva tri.

Valjevo-sport-odbojka-ВА-КЛЕК7-2

U sledećem kolu VA-014 igra protiv VGSK-a u Velikom Gradištu.

NOVI PORAZ SRBIJANKE 014 I USPEH VALjEVA

Odbojkašice Srbijanke 014 su u 5. kolu Prve lige Srbije doživele novi poraz izgubivši 1-3 ( 19-25, 25-23, 21-25, 17-25) od Beograda u gostima. Sledećeg vikenda, ekipa Vladimira Medenice dočekuje Spartak iz Ljiga.

Devojke Valjeva su u utakmici 5. kola Prve “B” lige Srbije ugostili drugu ekipu TENT-a i slavile 3-1 (20-25, 25-14, 25-21, 25-21). Izabranice Rajka Stojanovića u sledećem kolu igraju prtiv Radničkog u Kragujevcu.