Valis Vega pobeđen u Petnici, Partizan ima dva gola prednosti pred revanš u Beogradu

U prvoj utakmici finala plejofa za 5. i 6. mesto u Super ligi Srbije, Valis Vega doživeo jw poraz od Partizana u Petnici 13-15 (5-5, 2-3, 4-5, 2-2) i na revanš u Beograd odlazi sa rezultatskim deficitom. Posle velike borbe, ali i slabijeg izdanja Valjevaca nego obično, crno-beli su zasluženo stigli do pobede, jer su u odsudnim momentima odigrali čvrsto u odbrani kojom je komandovao odlični golman Žoao Pedro Fernandeš.

ВАЛ-ПРТ1

Valis je odlično otvorio meč i golovima Radanovića, Kovačevića, Obradovića, Čabrila i Rogača, imao prednost 4-2 i 5-3. Gost je odgovorio pogotcima Dimitrijevića i Jaukovića za egal na kraju prve deonice.

ВАЛ-ПРТ2

Snažna odbrana crno-belih je u prvoj polovini drugog kvartala zaustavila napad Valjevaca koji ne koriste igrača više. Sa druge strane, Partizan lako nalazi put do mreže Vlahovića i preko Maltežanina Kutadžara i Gladovića dolazi do +2 (5-7). Tek posle skoro 4 minuta igre, Kasum postiže pogodak za Valis, a potom Rogač, sa igračem više, jakim udarcem ponovo poravnava na 7-7.

Završnica ovog dela igre donela je dosta uzbuđenja. Gladović je bio precizan za 7-8, a u poslednjem minutu Fernandeš efektno zaustavlja peterac.

ВАЛ-ПРТ6

Početak trećeg kvartala pripao je ekipi Miloša Korolije, koja je u ciglo dva minuta pogotcima Gladovića i Dimitrijevića povisila na 7-10.

Teško je Valis izlazio na kraj sa odbranom Beograđana, kojima je odgovarao kriterijum sudijskog para, ali je Petar Kasum ipak nadmudriio Fernandeša za 8-10. Talentovani Kutadžar je ponovo savladao Vlahovića, a Radanović nakon uspešno izvedenog peterca smanjuje na 9-11.

Tečna i strpljiva igra u napadu crno-belih im omogućuje dobru realizaciju pa tako Tomić diže na +3. U velikoj gužvi pred golom Partizana i posle dva neuspešna udarca Valjevaca, koje je odbrana crno-belih izblokirala, Zoran Poznanović bio jw najsnalažljiviji i jednu odbijenu loptu precizno smestio iza leđa Fernandeša.

Krstić diže na 10-13, Čabrilo iz odbojke smanjuje, a zatim golman crno-belih sa dve briljantne intervencije spašava svoju mrežu, tako što je prvo odbranio čistu kontru Kasuma, a onda i udarac sa pet metara, omogućivši svom timu da zadrži dva gola prednosti pred poslednjih osam minuta.

ВАЛ-ПРТ16

Tri i po minuta proteklo je bez gola na početku poslednje četvrtine da bi Aleksandar Kovačević iskosa sa leve strane bio precizan posle igrača više za 12-13. Partizan ne popušta uprkos velikom pritisku domaćeg tima, Jakšić pogađa, a za njim to isti čini Radanović koji ponovo omogućava Valisu -1.

Uprkos velikoj želji Sakovićevih momaka da neutrališu prednost gostiju, Beograđani imaju jače nerve u završnici, tako da Jauković na minut i 37 sekundi pre kraja postavlja konačan rezultat iskoristivši brojčanu prednost u bazenu.

ВАЛ-ПРТ23

Bazen SRC “Petnica”. Gledalaca 200. Sudije: Milović i Beljin. Isključenja: Valis 12, Partizan 16. Peterci: Valis 3, Partizan 1.

VALIS: Vlahović, Čabrilo 2, Dončić, Obradović 2, Rogač 2, Arsović, Radanović 2, Kasum 2, Krstić, Kovačević 2, Baucalo, Tomić, Poznanović 1. Trener Saković.

PARTIZAN: Fernandeš, Jakšić 1, Dimitrijević 2, Bodiroga 1, Đokanović, Tomić 1, Kutadžar 2, Drašković, Radulović, Jauković 2, Krstić 3, Gladović 3, Dimković, Pavlović. Trener Korolija.