Visok poraz Radničkog na “Pećini”

U gradskom derbiju, u 10. kolu Kolubarsko-mačvanske zone, Budućnost Krušik je na “Pećini” postigla još jednu ubedljivu pobedu savladavši Radnički sa 5-0 (2-0).

Valjevo-sport-Fudbal-Pecina-Radnicki-БК-РАД-5

Iako je sastav sa Petog puka počeo utakmicu veoma hrabro i napadački i u prvih petnaestak minuta imao inicijativu, ipak nije mogao da izbegne poraz. Nakon par šuteva sa obe strane koji su odlazili preko gola i šanse Grujičića koji je glavom pogodio prečku gola Radničkog, ekipa Srđana Jovanovića je povela u 23. minutu. Jedan od najboljih igrača Budućnost Krušika, Janković je uputio lep centaršut sa leve strane u srce kaznenog prostora narandžasto-plavih, tamo je Milanović bio viši u duelu sa Stefanom Đukićem i glavom spustio loptu Sofroniću koji je u padu precizno sa nekih desetak metara pogodio mrežu golmana Krstića. Sofronić se revanširao svom mlađem saigraču u 29. minutu tako što je, primivši jednu upotrebljivu loptu sa desne strane, uposlio Milanovića a ovome nije bilo teško da povisi na 2-0. U poslednjem minutu prvog dela Raša Đurić je tukao prema golu Rankovića ali je lopta otišla visoko preko prečke.

Valjevo-sport-Fudbal-Pecina-Radnicki-БК-РАД-2

Odmah na početku drugog poluvremena, već je bilo 3-0 za domaći tim. Milanović je znalački ispratio jedan lep centaršut sa leve strane i u buketu igrača bio najviši poslavši loptu u sam ugao Krstićevog gola. U 54. minutu se u strelce upisao i veteran Rista Ristović koji se lepo snašao u šesnaestercu gostiju posle odličnog pasa Petrovića i desnom nogom zatresao mrežu gostiju. Mladi štoper Radničkog, Mišković je u 68. minutu posle lepe solo akcije ušao u kazneni prostor domaćina i tukao ali je bio neprecizan. Konačan rezultat je postavio Janković u 84. minutu, preciznim udarcem sa ivice šesnaesterca nakon što je bio uposlen od Sofronića a u samoj završnici je isti igrač pogodio stativu.

Valjevo-sport-Fudbal-Pecina-Radnicki-БК-РАД-3

Posle duže vremena na “Pećini” je bila prava fudbalska atmosfera a poseban utisak su ostavili navijači Radničkog poznatom koreografijom, neprestanom podrškom svojim ljubimcima, bakljadom i interesantnim transparentima.

U sledećem kolu Budućnost Krušik gostuje u Lajkovcu protiv Zadrugara a Radnički na svom terenu dočekuje Železničara iz Lajkovca.

Valjevo-sport-Fudbal-Pecina-Radnicki-БК-РАД-6

Stadion: „Park Pećina“, Gledalaca: 500. Sudija: Marko Ivković (Lajkovac). Žuti kartoni: V. Đukić (Budućnost Krušik), Vasiljević (Radnički).

BUDUĆNOST KRUŠIK: Ranković, Grujičić, Tintor, R. Ristović (od 83. Marković), Sofronić, Rašević (od 66. D. Ristović), Petrović, V. Đukić, Milanović (od 72. A. Đukić), Đorđević, Janković.

RADNIČKI: Krstić (od 71. Todorić), Vasić (od 63. Jović), Miletić (od 63. Stamenić), Đukić, Mišković, Vasiljević (od 63. Ranković), B.Đurić, Marković , Živanović (od 71. Tomić), Janković, R.Đurić.