BIVŠI PRVOLIGAŠ PORAŽEN NA PEĆINI

Fudbaleri Budućnost Krušika su ponovo obradovali svoje malobrojne navijače pošto su u 4. kolu Srpske lige Zapad bacili na pleća bivšeg prvoligaša, Zlatibor iz Čajetine rezultatom 1-0 (0-0). Domaćin je do vredne pobede stigao posle izvanredne partije u drugom poluvremenu nadigravši favorizovane goste na čijoj klupi sedi bivši trenerski dvojac Valjevaca, Slaviša Kovačević-Saša Ristić.

BK-ZLAT2

Poslednja linija Budućnost Krušika, Ranisavljević, Martinović i Petrović, u duelu sa Jovanićem

Prvo poluvreme je obeležila obostrano oprezna igra sa malo šansi. Ono što je bilo najinteresantnije u prvom poluvremenu događalo se uglavnom na sredini terena sve do 27. minuta kada je napadač Zlatibora, Marinković sjajnim udarcem glavom pogodio stativu Markovićevog gola. Valjevci su odgovorili lepim prodorom Isidorovića po levoj strani čiji udarac je završio pored stative Nikole Tasića. Ekipa Predrag Simića je imala još jednu lepu priliku kada je odlični Ranisavljević šutirao preko gola sa nekoliko metara posle povratne lopte Krstića. U poslednjem minutu prvog dela, Marinković je iz slobodnog udarca sa ivice šesnaesterca gađao desni ugao Markovićevog gola ali je mladi čuvar mreže Valjevaca pravovremeno reagovao izbacivši loptu u korner.

BK-ZLAT8

Momenat neposredno pred najbolju priliku Zlatibora u prvom poluvremenu kada Marinković (beli 11) pogađa stativu gola domaćeg tima

U nastavku je na terenu postojao samo jedan tim. Predvođen izuzetno raspoloženim Starčevićem na sredini terena, pouzdanim Petrovićem, Ristovskim i Martinovićem iza, domaćin je od početka preuzeo inicijativu, visokim presingom je opteretio Čajetince koji su polako gubili svežinu i sve teže izlazili na kraj u duelima sa pulenima Predraga Simića. Trener Valjevaca je opet napravio odličan potez sa izmenama ubacivši Jakovljevića, povratnike Todorovića i Aleksića i mlade Pavića i Panića. Doduše, Zlatibor je u jednoj kontri pokušao preko Arsenijevića da iznenadi Markovića ali je lopta otišla preko gola.

BK-ZLAT1

Pobedonosni gol Budućnost Krušika u 90. minutu. Strelac je Nebojša Aleksić (treći s leva od igrača u crvenim dresovima)

Na drugoj strani su se ređale prilike pred golom Zlatibora kao na traci. Udarac Starčevića je u 50. minutu sa ivice kaznenog prostora prohujao je pored stative. Nekoliko minuta kasnije, isti igrač je ponovo okušao sreću sa petnaestak metara iskosa sa leve strane, lopta je prošla pored gola. Potom je Stojanović posle centaršuta Jakovljevića glavom gađao sam donji levi ugao Tasićevog gola, golman Čajetinaca je poslednjim naporom izbacio loptu sa zamišljene gol linije.

Nakon jedne gužve odlični Aleksić se najbolje snašao i vrhom cipele uputio udarac ka praznom golu Zlatibora, svi su već videli loptu u mreži ali je ona udarila u stativu i odbila se u polje. Valjevci nisu popuštali u napadima, u 90. minutu je načinjen prekršaj na Paviću na desnoj strani. Ristovski je uputio sjajan centaršut pred gol Zlatibora, štoper gostiju Goronjić je zakasnio za delić sekunde a Aleksić je bio najspretniji i glavom zatresao mrežu Tasića za veliku radost domaćih igrača i navijača. U nadoknadi, gosti su pripretili po levoj strani, lopta je nabačena na drugu stativu Jovanić je glavom vratio pred gol a Dejan Đorđević sa nekoliko metara šutirao preko prečke.

Na kraju, velika pobeda domaćeg tima koji se trenutno nalazi na 5. mestu sa 7 osvojenih bodova. U sledećem kolu Valjevci putuju u Novi Pazar gde ih očekuje Jošanica.

Stadion: “Park Pećina”, Gledalaca: 150. Sudija: Miroslav Jokić (Bogatić). Žuti kartoni: Marković (Budućnost Krušik), Goronjić (Zlatibor).

BUDUĆNOST KRUŠIK: Marković, Ivanović (od 46. Todorović), Ranisavljević, Ristovski, Martinović, Stojanović (od 79. Panić), Starčević (od 90. Pavić), Isidorović, Petrović, Milovanović (od 46. Jakovljević), Krstić (od 68. Aleksić).

ZLATIBOR: Tasić, F. Bugarčić (od 78. Ilić), Arsenijević, Jovanić, Marinković (od 86. D. Jovanović), Gudurić, Đ. Jovanović (od 46. M. Bugarčić), Vidović (od 46. D. Đorđević), Mijatović (od 46. Milošević), Goronjić, Babić.