BUDUĆNOST KRUŠIK BEZ POSTIGNUTOG GOLA OVOG PROLEĆA, GOSTI IZ STRMOVA ODNELI BOD SA “PEĆINE”

Fudbaleri Budućnost Krušika su slabom igrom razočarali svoje malobrojne navijače na otvaranju prolećne fudbalske sezone na “Pećini” odigravši bez golova protiv Strmova u 15. kolu Kolubarsko-mačvanske zone. Nakon duela u Lešnici u prošlom kolu, Valjevci ni posle 180 minuta nisu uspeli da zatresu mrežu protivnika prikazavši igru u kojoj su teško dolazili do šanse a i kada bi se neka ukazala, nije bilo prave realizacije.

Valjevo-fudbal-Buducnost-Krusik-БК-СТРМ8-1Beskrajne kombinacije na sredini terena bez završnog pasa obeležili su praktično ceo meč protiv borbenih gostiju. U prvih 45 minuta viđene su dve polu šanse Budućnost Krušika a protagonisti su bili Marko i Nemanja Janković. Prvo je iskusni vezista lidera u 20. minutu šutirao sa nekih 25 metara metara po zemlji ali je golman gostiju Martinović bio siguran. U 34. minutu je stariji Janković centrirao sa leve strane strane, mlađi je najviše skočio u šesnaestercu Strmova i tukao glavom ali lopta je otišla pored stative.

Valjevo-fudbal-Buducnost-Krusik-БК-СТРМ8-2U nastavku je trener Jovanović napravio jedinu izmenu na utakmici ubacivši u vatru veterana Đukića umesto Nemanje Jankovića da bi razmrdao napad svoje ekipe ali nije bilo efekta. Prvu priliku u drugih 45 minuta imali su gosti u 70. minutu posle akcije odličnog Stojakovića, omaleni poslovođa Strmova je uposlio Dunjića koji je utrčao u kazneni prostor Valjevaca i pokušao da obiđe Milinkovića ali je mladi čuvar mreže Budućnost Krušika reagovao munjevito skinuvši loptu sa noge napadača gostiju. Samo minut kasnije, ukazala se prilika i domaćinu. Posle pasa Boškovića, Milanović je uleteo u šesnaesterac Strmova i šutirao sa desne strane. Martinović je odbio loptu do koje je opet stigao mladi špic Budućnost Krušika. U gužvi koja se stvorila Milanović je pao reklamirajući kazneni udarac ali arbitar Jakovljević iz Šapca nije reagovao.

Valjevo-fudbal-Buducnost-Krusik-БК-СТРМ8-3Završnica je protekla u pritisku Budućnost Krušika bez izrazite šanse. U 80. minutu je Sofronić sebi izgradio poziciju za udarac sa nekih desetak metara sa leve strane, lopta je međutim pogodila spoljni deo mreže. U poslednjim trenucima meča Gentić je udarcem glavom pokušao da savlada Martinovića koji je opet bi na mestu zaustavivši šut kapitena Budućnost Krušika.

Valjevo-fudbal-Buducnost-Krusik-БК-СТРМ8-4U idućem kolu Valjevci igraju protiv ekipe OFK Divci u gostima.

Stadion: „Park Pećina“, Gledalaca: 300. Sudija: Aleksandar Jakovljević (Šabac). Žuti kartoni: Gentić, Rašević, Petrović, Đorđević, M. Janković (Budućnost Krušik), Pavlović, Dunjić, Jelenić (Strmovo).

Valjevo-fudbal-Buducnost-Krusik-БК-СТРМ8-5BUDUĆNOST KRUŠIK 2014: Milinković, Grujičić, Gentić, Bošković, Sofronić, Rašević, N. Janković (od 55. Đukić), Petrović, Ilija Milanović, Đorđević, M. Janković.

STRMOVO: Martinović, Savković, Pavlović (od 51. Mijailović), Ivan Milanović (od 46. Mustafi), Dunjić, Rajković (od 20. Veselinović), Gavrilović, Nikolić, Vuković (od 77. Jelenić), Zarić, Stojaković.

REMI RADNIČKOG U VLADIMIRCIMA

Radnički sa Petog puka je u 15. kolu Kolubarsko-mačvanske zone igrao nerešeno 0-0 u Vladimircima protiv domaćeg Jedinstva. U sledećem kolu narandžasto-plavi na svom terenu igraju protiv Drine iz Ljubovije.