GOSTI IZ VRELA POKVARILI SLAVLJE NA PEĆINI

U poslednjem kolu Kolubarsko-mačvanske zone Budućnost Krušik je na svom terenu doživela poraz od Vrelo Sporta 1-2 (1-1) ali će od iduće sezone ponovo igrati u Srpskoj ligi Zapad pošto je ubedljivo prva sa 11 bodova prednosti u odnosu na drugoplasiranu ekipu iz Vrela.

BK-VRELO2

Više nego zaslužena pobeda gostiju koji su tokom cele utakmice bili konkretniji i da su imali više sreće slavili bi sa ubedljivijim rezultatom. Već u 1. minutu Vrelo Sport je mogao da povede posle zamalo nepreciznog udarca Dimitrija Kojića. Stativa je spasila Rankovića koji se pri toj intervenciji lakše povredio. I dok su domaći bezuspešno pokušavali da naprave šansu u napadu, gosti su bili daleko organizovaniji i u nekoliko navrata su opasno pripretili Rankoviću. U 35. minutu je iskusni Branković posle lepog proigravanja sa ivice kaznenog prostora oštro šutirao pogodivši desni ugao Rankovićevog gola za vođstvo. Valjevci su u narednom minutu imali lepu priliku, Ristović je prošao po desnoj strani i onda sjajno poslužio Sofronića čiji je udarac završio preko gola. Branković je u 42. minutu imao veliku šansu da povisi vođstvo Vrela nakon što je posle jednog kontranapada bio sam u šesnaestercu Budućnost Krušika, njegova meko plasirana lopta je međutim završila na stativi već savladanog Rankovića. U samoj završnici poluvremena je domaćin izjednačio preko Ristovića koji je bio na pravom mestu posle greške odbrane Vrelo Sporta.

U nastavku je Budućnost Krušik pokušavala da nešto angažovanijom igrom u napadu dođe u vođstvo ali je čuvar mreže Vrelo Sporta, Rakić bio nesavladiv. Posebno je bio pribran posle silovitog ulaska Sofronića u kazneni prostor gostiju kad je u poslednjem trenutku sprečio napadača domaćina da ga iskosa sa leve strane savlada. Pored toga, sjajnom paradom je izbio loptu u korner posle udarca Milanovića. Koristeći dosta slobodnog prostora u odbrani domaćina, Vrelo Sport je kontranapadima dolazio u priliku da ugrozi Rankovića. Tako je u 75. minutu Radovanović sa leve strane uspeo da jednu dobro zamišljenu akciju gostiju pretvori u pogodak posle propusta odbrane Budućnost Krušika.

Završnicu je obeležilo isključenje Ristovića zbog prigovora kao i nekoliko dramatičnih situacija pred golom Vrelo Sporta kada su igrači domaćeg tima protestovali na odluke arbitra ali je gost ipak sačuvao prednost i na kraju zasluženo pobedio nanevši prvi poraz Budućnost Krušiku na Pećini ove sezone.

Inače, pre utakmice je održana mala svečanost na centru, predstavnik Kolubarsko-mačvanske zone je kapitenu budućeg srpskoligaša Radovanu Rankoviću uručio pehar za osvojeno prvo mesto.

BK-VRELO1

RADNIČKI IZGUBIO U PRNJAVORU I NA KRAJU ZAUZEO ČETVRTO MESTO

Fudbaleri Radničkog su porazom završili sezonu u Kolubarsko-mačvanskoj zoni. Narandžasto-plavi su izgubili u Prnjavoru od Mladosti 2-3 (0-2). Strelci za Mladost bili su Ristić u 9. i Nešković u 20. i 88. minutu dok su golove za Radnički postigli Savić u 83. i Živanović u 90+3. minutu. Ekipa sa Petog puka je završila prvenstvo na četvrtom mestu.