KATASTROFA CERA NA PETOM PUKU

Fudbalerima Cera iz Petkovice kod Šapca ove sezone zaista ne prijaju gostovanja u Valjevu. Posle “sedmice” na Pećini, Petkovčani su danas u 25. kolu Kolubarsko-mačvanske zone pretrpeli težak poraz od Radničkog na Petom Puku 0-5 (0-2). Solidna igra narandžasto-plavih koji su nastupili bez požutelog Simeunovića a od sredine prvog poluvremena teren je morao da napusti i povređeni Živanović. I pored toga, Radnički je mogao da postigne još nekoliko golova protiv indisponiranih gostiju.

rad-cer3

Seriju je u 12. minutu otvorio Marko Živanović koji je nadmudrivši Slobodana Gajića i Bogićevića, izašao pred golmana gostiju a onda rutinski pogodio mrežu za 1-0. Četiri minuta kasnije ponovo je Živanović bio u glavnoj ulozi. Ovog puta je prošao po levoj strani i uposlio Radovana Đurića u srcu kaznenog prostora Petkovičana, iskusni igrač domaćina je tukao iz prve ali je Krsmanović odbranio njegov udarac, Do lopte je ponovo došao Živanović koji je odmah šutirao, lopta se međutim odbila do ivice šesnaesterca gde se nalazio Bojan Đurić koji je uputio precizan udarac u nebranjeni ugao gola gostiju. Raspoloženi Radovan Đurić je u 23. minutu započeo akciju sa leve strane, do lopte je došao Bojan Đurić koji je sa nekih 6-7 metara šutirao ali je se isprečila stativa kad je Krsmanović praktično već bio savladan. Do kraja prvog dela je bio još nekoliko uzbudljivih situacija pred golom Cera dok su gosti u samoj završnici poluvremena imali svoju šansu. Udarac Aleksandra Gajića je međutim otišao preko gola Radničkog.

Radnički je u nastavku dominirao i samo je sreća ali i nedostatak koncentracije domaćih napadača spasao ekipu Cera težeg poraza. Posle sjajne akcije u kojoj je učestvovalo više igrača narandžasto-plavih, Banković je u 49. minutu našao Radovana Đurića čiji je precizan udarac završio u mreži gostiju za 3-0. Strelac trećeg gola za Radnički se u 60. minutu revanširao Bankoviću uposlivši ga se leve strane, ovaj je levom nogom bez problema pogodio za 4-0. Konačan rezultat je u 82. minutu postigao Stefan Ranković koji je posle centaršuta Tomića uputio ne baš jak udarac, lopta se međutim izmigoljila Krsmanoviću i odskakutala u mrežu.

U poslednjem kolu, koje je na programu u sledeću nedelju, Radnički igra u Prnjavoru protiv Mladosti.

Stadion na Petom puku. Gledalaca 200. Sudija Bojan Bojanić (Loznica). Žuti kartni Stamenić (Radnički) u 33. minutu a Paležević i Bogićević (Cer) u 10., odnosno 18. minutu.

RADNIČKI: Todorić, Vasiljević (Tomić od 69. minuta), Matić, Mišković, Stamenić (Jović od 69. minuta), Bojan Đurić, Banković, Savić (Đermanović od 69. minuta), Živanović (Vasić od 24. minuta), Miletić (Ranković od 69. minuta) , Radovan Đurić.

CER: Krsmanović, Tanacković (Marić od 46. minuta), Paležević, Slobodan Gajić, Bogićević, Polić, Đolnić, Aleksandar Gajić, Pantelić, Stanimirović (Bajić od 46. minuta), Jovanović.

SAMO BOD BUDUĆNOST KRUŠIKA NA GOSTOVANJU U MIONICI

Fudbaleri mioničke Ribnice su u pretposlednjem kolu Kolubarsko-mačvanske zone uspeli da na svom terenu igraju nerešeno 1-1 (1-0) protiv Budućnost Krušika. Ribnica je povela golom Tekića u 33. minutu a izjednačujući gol za Valjevce je postigao mladi Birčanin u 47. minutu. Lider je nastupio u podmlađenom sastavu a povratak u Srpsku ligu Zapad će proslaviti sledeće nedelje kada na Pećinu dolazi Vrelo Sport iz Vrela.