Mate Nemeš osvojio četvrto zlato za Srbiju na SP u rvanju

Srpski rvač grčko-rimskim stilom Mate Nemeš osvojio je titulu šampiona sveta, u kategoriji do 67 kilograma, pošto je danas u finalu Svetskog prvenstva u Beogradu savladao Iranca Abdelhamida Geraeja rezultatom 5:4.

Untitasdadasdasdled

Nemeš je u polufinalu savladao Hasrata Jafarova iz Azerbejdžana 5:2.

U prvom kolu bio je bolji od Indijca Ašu Ašua (9:0), zatim u osmini finala od Turčina Murata Firata 10:2, da bi u četvrtfinalu savladao Poljaka Mateusa Bernateka 3:1.

Nemeš je doneo istorijsko četvrto zlato Srbiji, nakon što su prethodno zlatne medalje osvojili Ali Arsalan, Zurab Datunašvili i Sebastijan Nađ.