Metalac boljom igrom u nastavku do treće prvenstvene pobede

Metalac nastavlja sa dobrim rezultatima u AdmiralBet Košarkaškoj ligi Srbije pošto je u 4. kolu na svom terenu savladao Vršac rezultatom 85-74 (14-21, 23-19, 23-16, 25-18), stigavši do treće prvenstvene pobede.

Metalac-3

U ne baš kvalitetnoj košarkaškoj predstavi, domaćin je posle katastrofalno odigrane prve četvrtine bio u podređenom položaju u odnosu na goste iz Vršca. Eksperiment Branislava Ratkovice sa mladim Simjanovskim na pleju, u odsustvu povređenog Bajića, na startu nije urodio plodom, tako da je Vršac već u 4. minutu vodio sa 13-1. Gosti su dobrom odbranom neutralisali Mijailovića i Veljkovića, a u napadu su brzim akcijama lako parirali zonskom presingu Metalca i odličnim šutem za 3 poena stalno imali rezultatsku inicijativu. Valjevci su u 7. minutu uspeli da se približe na minus 3 (10-13), ali je Vršac trojkama Nikolića i Tejića i poenima iz reketa Vasiljevića završio ovaj period vođstvom od 21-14. Metalac je imao prednost u skoku koju nije materijalizovao zbog slabe realizacije kako iz igre, tako i sa linije slobodnih bacanja.

Metalac-6

Boljom igrom u odbrani i preciznijem napadu u drugoj četvrtini, domaći tim je uspevao u par navrata da stigne na poen-dva zaostatka ali je artiljerija Vršca, sada preko Slovenca Žige Jurčeka (3 od 4 za tri), kome se pridružio bivši igrač Metalca Slobodan Jovanović, i dalje odlično funkcionisala pa je u u 18. minutu na semaforu stajalo 38-31 za goste.

Uvodni minutu nastavka doneli su Vršcu prednost od 47-40 ali se Metalac nije predavao održavajući prednost u skoku da bi nakon nekoliko osvojenih lopti Žižića i Mijailovića, i poenima Marjanovića, Veljkovića i zakucavanjem Stefanovića u 25. minutu već bilo 49-50. Čini se da je prelomni trenutak bila trojka Harisa Ćućovića za prvu prednost domaćina (52-50) u 26. minutu a onda je i Mijailović efektnim skok-šutem podigao na 54-50 pa je ekipa Branislava Ratkovice sada mogla lakše da diše.

Metalac-2

Preciznim šutem iza linije 6.75 raspoloženog Andrije Marjanovića i poenima Nikole Žižića, Metalac je u 33. minutu poveo 67-61 krčeći put ka novoj pobedi koja još bila daleko jer su gosti stalno pretili i pored vođstva od 73-65 posle trojke Pajovića u 34. minutu. Ipak, domaćin je na kraju uspeo da sačuva prednost i na kraju je zasluženo slavio. Valjevci su ostvarili ogromnu prednost u skoku od 56-37 i osam asistencija više (22-14) kojim su amortizovali čak 15 promašenih slobodnih bacanja što je i odlučilo krajnji ishod.

Metalac-5

Marjanović je bio najefikasniji u Metalcu sa 23 poena, 6 asistencija i 2 osvojene lopte, Veljković je dodao 18 poena i 8 skokova, Aranitović je upisao 9 poena, Žižić je postigao 8 poena, 7 skokova i 5 asistencija, Pavić je završio sa 7 poena, probuđeni Stefanović je doda 6 poena i čak 9 skokova, kao i kapiten Mijailović i mladi Pajović itd.

Bivši centar Metalca, Vasiljević je kod gostiju postigao 17 poena i 9 skokova, Jurček je dodao 13 poena, Dimić 12, Nikolić 11 poena (3 od 6 za tri) itd.