METALAC ODLIČNOM IGROM I POBEDOM ZAVRŠIO PRVI DEO PRVENSTVA U KLS

Predvođen sjajnim Lešićem Metalac je pobedom završio prvi deo prvenstva u AdmiralBet Košarkaškoj ligi Srbije savladavši starog rivala, ekipu OKK Beograda rezultatom 111-94 (24-24, 37-24, 21-25, 29-21). U igri sa puno koševa i ne baš jakim odbranama Valjevci su postigli veoma važan trijumf zahvaljujući kome i dalje drže pristojno rastojanje od donjeg dela tabela gde se već naziru najugroženiji klubovi kojima sledi grčevita borba za opstanak. Pored nezaustavljivog Lešića, u redovima valjevskog prvoligaša je još pet igrača ostvarilo dvocifreni košgeterski učinak što je bilo odlučujuće u duelu sa mladom, visokom ali i neiskusnom ekipom iz Beograda.

MET_OKK3

OKK Beograd je bio konkretniji na početku utakmice iskoristivši slabu odbranu domaćeg tima na pleju Petroviću koji je u uvodnim minutima radio šta je hteo. On je pogađao iz daljine, poentirao nakon efektnih ulaza ili razigravao svoje drugove za vođstvo “plavo-belih” od 11-19 u 6. minutu. Tek kad je Bajić ušao umesto Jankovića, odbrana domaćeg tima je počela da funkcioniše pa je nakon tri minuta na semaforu stajalo 24-19 za domaći tim.

MET_OKK6-2

Napadački raspoloženi igrači Srđana Flajsa su u drugoj deonici odigrali izuzetno precizno. Lešiću su u napadu odlično asistirali Đuran, Armstrong, Sinovec i Grubor, Daj i Bajić su dobro organizovali igru pa je Metalac stigao do prve dvocifrene prednosti u 18. minutu (52-41). Tačku na veoma efikasno prvo poluvreme stavio je Armstrong trojkom u poslednjim sekundama preko ruke Vukčevića za vođstvo Metalca od +13. U prvih 20 minuta Lešić je postigao 16 poena, ostvario 3 skoka dok je ekipa domaćina pogodila 6 trojki iz 13 pokušaja..

MET_OKK15-1

Valjevci u uvodnim minutima nastavka nastavljaju ofanzivno pa je u 23. minutu vođstvo Metalca iznosilo 69-53 nakon poena nezadrživog Lešića i lepih ofanzivnih rola Daja, Bajića i Armstronga. Trener gostiju Avdalović je stalno menjao tražeći postavu koja bi zaustavila Lešića tako da je u jednom momentu, uz dosta oštru igru svojih centara na veteranu Metalca koju su arbitri ponekad i tolerisali, najzad uspeo u svojoj nameri. Napad domaćina je u jednom momentu stao, Gacić. Marković i Pantelić su počeli da pogađaju češće i na semaforu je u 26. minutu stajalo 70-62. Metalac je, međutim, pokazao karakter pošto je Đuran odgovorio trojkom, Lešić je ponovo uspevao da nadmudri svoje čuvare i dva minuta docnije Valjevci su se opet “pobegli” na 76-62. Odgovorili su Petrović i Đulović i OKK Beograd je u završnici treće deonice skinuo prednost Metalca na 80-73.

MET_OKK8-1

Iako su gosti stalno pokušavali da se približe ne bi li završnicu utakmice učinili neizvesnijom, Metalac je ipak u poslednjem kvartalu znalački kontrolisao rezultat. Lešić je bio nerešiva enigma za odbranu gostiju, poene su u pravom trenutku postizali Grubor i Đuran ali se posebno isticao iskusni Sinovec koji je podsetio na svoje nekadašnje igre u Metalcu. Ne ispuštajući vođstvo od desetak poena, Metalac je prelomio utakmicu u 37. minutu posle greške Pantelića kad je Lešić pogodio za 102-89. Mada je Gacić postigao trojku na dva minuta pre kraja za 102-92, OKK Beograd više ništa nije mogao da uradi dok su Valjevci rutinski priveli meč kraju upisavši sedmu prvenstvenu pobedu.

MET_OKK2-1

Sava Lešić je postigao 32 poena i 11 skokova dok su gosti na njemu napravili čak 12 prekršaja, Sinovec i Armstrong su upisali po 15 poena, Đuran i Grubor po 14 poena, Daj 13 poena i 10 asistencija i Bajić 8 poena.

Vižljasti i brzi Mihailo Petrović je u redovima OKK Beograda upisao 30 poena i čak 12 asistencija, Marković je dodao 17 poena, Đulović 16 poena, Vukčević 10 poena itd.

Prvenstvo se nastavlja u januaru a u 16. kolu Metalac na Badnje veče dočekuje leskovačko Zdravlje.