METALAC POBEDOM ZAPOČEO NOVO PRVENSTVO U KLS

Košarkaši Metalca su na startu nove sezone u AdmiralBet Košarkaškoj ligi Srbije ostvarili pobedu savladavši u Hali sportova i pred kamerama Arena televizije, Zdravlje iz Leskovca sa 79-70 (20-16, 28-20, 12-18, 19-16). Interesantno košarkaško veče pred skoro 600 gledalaca koji su se očigledno uželeli dobre košarke. Radikalno promenjen sastav Valjevaca u odnosu na prošlu sezonu bio je bolji u prvih 20 minuta, u nastavku su gosti uspeli da se vrate i dugo vremena disali za vrat momcima Branislava Ratkovice ali je Metalac, kad je bilo najpotrebnije, pokazao kvalitet i zasluženo upisao prve bodove.

MET-ZDR1

Domaći tim je solidno otvorio utakmicu i trojkom Ivana Gavrilović poveo 14-7 u 4. minutu. Utisak je da je prednost Metalca u ovoj fazi mogla biti i veća da nije bilo brzopletosti i nekoliko jeftino prodatih lopti u začetku kontranapada prvenstveno zbog velike želje igrača u belim dresovima da na svom debiju u Valjevu što pre pokažu sve što znaju. Gosti su to iskoristili i preko Petkovića, Lampkina i Jovića smanjili na 16-14 a onda je nakon efektnog ulaza Bajića i vođstva Metalca od 18-14, usledio deo meča od više od 3 minuta bez poena na obe strane.

MET-ZDR2-1

U drugoj četvrtini je Metalac zaigrao čvršće potvrdivši ulogu favorita. Poboljšan je skok, odbrana na spoljnu liniju Leskovčana je postala agresivnija i kao rezultat takve igre Valjevci su trojkom lucidnog Dafija već imali plus 9 (27-18) u 12. minutu. Borbenom Durmu se pridružio i atraktivni Mening čiji skokovi su oduševljavali navijače Metalca tako da se prednost domaćina popela na 39-27 u 16. minutu nakon polaganja Uroša Lukovića. Mening je povisio na 43-30 u 17. minutu pa su Valjevci, sačuvavši ovaj kapital, na odmor otišli sa obećavajućih 48-36.

MET-ZDR6

Šta je talentovani trener Zdravlja, Lazar Tasić rekao svojim pulenima u svlačionici za vreme odmora, ostaje tajna ali su gosti u nastavku delovali konkretnije, prvenstveno zbog daleko bolje igre u odbrani. Petković i Jović su pritisli Bajića i Dafija, snažni Lampkin je visio na leđima još uvek nespremnog Lukovića. On je trojkom u 23. minutu smanjio na 50-46 stavivši do znanja domaćinu da će morati dobro da se pomuči ako bude želeo pobedu. Naravno, Metalac je reagovao, poenima Lukovića, Stefanovića i Simanića prednost Ratkovicine čete je ponovo otišla na plus 8 (58-50) u 27. minutu. Valjevci su držali ovo vođstvo do same završnice trećeg kvartala kada su svojom greškom dozvolili Petkoviću da u poslednjim sekundama ponovo skine na 60-54.

MET-ZDR10

Poslednjih deset minuta bila su još uzbudljiviji a za to su se potrudili gosti koji se nisu predavali ni kada su Mening i Ivan Gavrilović pogocima iza linije 6.75 Metalcu obezbedili prednost od 66-57 na početku poslednjeg kvartala. Zonska odbrana i odlični Lampkin su u 34. minutu omogućili Zdravlju da stigne na prag preokreta (66-64). Domaći su pomalo zaboravili da u napadu imaju Lukovića a kada je centar Metalca počeo da dobija lopte sve je krenulo nabolje. Prvo je Bajić svojim poenima podigao na 69-64, trojkom Dafija Metalac je već imao 72-64 da bi u završnici Luković pokazao svoju klasu potvrdivši zasluženu pobedu svog tima.

MET-ZDR3

Najefikasniji u redovima Metalca bio je Durmo sa 18 poena, 11 skokova i 3 asistencije (indeks uspešnosti 25), po 13 poena su postigli Dafi i Mening, Luković je dodao 11 poena i 11 skokova, Gavrilović je upisao 9 poena, Bajić 7 poena itd. Kod Zdravlja, Lampkin je imao 16 poena, Jovanović 13, Morgan i Škundrić po 10 itd. Metalac je bio bolji u skoku (44-37) i imao manje izgubljenih lopti (13-16).

U sledećem kolu Metalac igra protiv Čačka 94 u gostima.