METALAC TEK U POSLEDNJOJ ČETVRTINI OPRAVDAO ULOGU FAVORITA I UBEDLJIVO POBEDIO TAMIŠA

Suočen sa krizom igre i problemima finansijske prirode, Metalac se u 19. kolu AdmiralBet Košarkaške lige dugo mučio protiv Tamiša i tek u poslednjih 10 minuta otklonio sve dileme ostvarivši ubedljivu pobedu 83-63 (22-18, 13-13, 20-19, 28-13). Odavno u valjevskoj Hali sportova nije viđena tako slaba košarka kao u prvih 30 minuta ovog duela. Bezbroj grešaka, izuzetno slab procenat realizacije, smušenost na obe strane i na kraju, više nego poražavajući podatak od skoro pedesetak izgubljenih lopti (Metalac 23, Tamiš 26).

MET-TAM-1

Nakon poraza od poslednje plasirane ekipe u KLS u prošlom kolu, početak duela sa Pančevcima je izgledao kao nastavak utakmice iz Lazarevca. Neprecizan šut, brzopletost i neorganizovanost u napadu domaćina doprineli su da omaleni plej Tamiša, Sedrik Rasel sa par pogođenih trojki dovede svoj tim u vođstvo od 13-18 u 7. minutu. Ulaskom u igru borbenog i skočnog Marka Bajića situacija se malo popravila jer je on sa dve trojke i požrtvovanjem, razmrdao svoj tim omogućivši mu prednost od 4 poena na kraju prvog kvartala.

MET-TAM-2

Kada je u mladi Janković pogodio za tri u 14. minutu a potom Dafi presekao jednu loptu i položio za 33-23 minut docnije, živnula je i publika nadajući se da će nastavak biti daleko bolji. Nada je međutim kratko trajala jer je Metalac ponovo uleteo u kontra ritam u kome se isticao Mening koji je u gubio lopte sa neverovatnom lakoćom pa je levoruki Lugić, hicem iza linije 6.75 m i poenom sa linije slobodnih bacanja , smanjio prednost domaćin na 35-31 pred odlazak na odmor.

MET-TAM-3

U nastavku je viđena ista slika, ekipa Branislava Ratkovice nikako nije uspevala da se odlepi jer je uvek posle uspešnog napada sledila serija grešaka zahvaljujući kojima je Tamiš držao priključak i čekao svoju šansu. Tako je bilo posle vođstva Metalca od 50-41 kada su Pančevci trojkama Smiljanića i Lugića prišli na 54-50 u 29. minutu.

Preokret u igri domaćina nastupio je u poslednjoj četvrtini. Metalac je stegao odbranu, krenuo je i šut spolja nakon što je Ilić pogodio za tri, pridružili su mu se Dafi, Mening i Šešlija dok je Simanić je bio siguran pod košem. Pančevci čitavih pet minuta nisu postigli nijedan poen i Valjevci serijom od 14-0 praktično u 35. minutu rešavaju pitanje pobednika (69-50). Pečat na ubedljiv trijumf Metalca stavili su Stefanović, trojkom i Simanić, zakucavanjem u samoj završnici.

Marko Bajić je bio najefikasniji u Metalcu sa 17 poena, 5 skokova i 1 blokadom (5 od 9 za dva i 2 od 3 za tri), Dafi je dodao 15 poena, 5 skokova, 5 asistencija i 4 osvojene lopte, Simanić je završio sa 14 poena, 7 skokova i bez promašaja (5 od 5 za dva i 4 od 4 za 1), Stefanović je upisao 11 poena itd.

Sedrik Rasel je kod gostiju postigao 20 poena i 3 ukradene lopte, centar Stanojević je upisao 12 poena, veteran Smiljanić je dodao 9 poena i 10 skokova itd.

U sledećem kolu Metalac igra protiv Vojvodine u Novom Sadu.