MIONIČANI “RAZORUŽALI” PETI PUK

U derbiju 2. kola Kolubarsko-mačvanske zone, fudbaleri Ribnice iz Mionice su iznenadili Radničkog i zasluženo slavili na Petom puku 2-1 (1-1). Veoma interesantan meč u kome su Mioničani izdržali početni pritisak domaćina, onda odličnom igrom u završnici prvih 45 minuta uspostavili ravnotežu da bi u drugom poluvremenu nadigrali narandžasto-plave i stigli do više nego zaslužene pobede.

РАД-РИБ1

RAD-RIB1 Igrač Radničkog Tomić (na zemlji) u duelu sa Sofronićem

Počelo je očekivanom ofanzivom Radničkog čiji su igrači tečnim akcijama dolazili u prilike pred golom Milića i već u 9. minutu poveli pogotkom Marka Živanovića. Posle centaršuta domaćeg tima Milić je uspeo da izboksuje loptu do leve strane gde ju je primio Vasić koji je odmah ubacio na drugu stativu a tamo je Živanović bio sam i lako pogodio nebranjenu mrežu za 1-0. Odmah nakon toga, Rašević je uputio jak udarac, lopta je međutim otišla preko prečke. U 18. minutu je Vasić ponovo odlično prošao po levoj strani i ubacio po zemlji pred gol Ribnice, Milanović je u padu šutirao pored same stative. Domaćin je mogao da stigne i do drugog gola u 22. minutu nakon što je arbitar Karapandžić iz Loznice opravdano pokazao na belu tačku pošto je neko iz odbrane Mioničana igrao rukom u šesnaestercu gostiju. Raševićev udarac sa 11 metara je Milić uspeo da odbrani i od tada se situacija na terenu potpuno promenila.

РАД-РИБ2

RAD-RIB2 Trenutak kad golman Ribnice Milić brani udarac sa bele tačke Raševića

Iskusni sastav Ribnice u kome su glavne poluge držali Valjevci, Gentić, Plećić, Sofronić i Rajković, brzim kontranapadima je počeo da preti i već u 35. minutu je imao lepu priliku. Plećićev šut je završio pored stative Rankovićevog gola. Pet minutu kasnije, Rajković je centrirao iz punog trka sa leve strane, Sofronić je u padu uspeo da zahvati loptu ali je ona otišla iznad prečke. Pritisak Ribnice u završnici prvog dela je urodio plodom kada je nakon udarca sa ugla u 42. minutu mladi Papić bio najviši u skoku i pored usnule odbrane Radničkog efektno glavom zatresao mrežu Rankovića.

РАД-РИБ7

RAD-RIB7 Čuvar mreže Radničkog Ranković boksuje loptu ispred Plećića i Sofronića

U nastavku je Ribnica bila bolji rival, manje grešila i brzim kontranapadima preko desnog krila Mijuškovića lako stvarala šanse pred golom Rankovića. Ekipa Koste Markovića nikako nije mogla da organizuje svoju igru i praktično punih 30 minuta drugog dela bila bez pravog udarca na gol Milića. Za to vreme, gosti su imali velike prilike koje su propustili Plećić i Sofronić ali je u 65. minutu Mijušković opet prošao po desnoj strani nakon sjajnog dubinskog pasa Rajkovića, odbrana Radničkog je bila razređena, Sofronić je bio na pravom mestu i preciznim udarcem pogodio za 1-2.
Narandžasto-plavi su se donekle probudili u završnici ali nisu uspeli da izjednače iako su imali dve izgledne situacije. Prvo je Milanović glavom šutirao pored gola nakon nabačene lopte Bojana Đurića dok je udarac Živanovića iskosa sa desne strane Milić uspeo da vrhovima prstiju skrene u korner.

Na kraju, zasluženo slavlje gostiju i njihovog trenera Vićentija Simovića, inače sina nekadašnjeg legendarnog centarfora Ribnice i Budućnosti, čuvenog “Palente” Simovića.

U sledećem kolu protivnik Radničkog je OFK Osečina u gostima.

Stadion: SRC „Peti puk“, Gledalaca: 300. Sudija: Marko Karapandžić (Loznica) Žuti kartoni: Stamenić, Milanović (Radnički), M. Urošević, Jeremić, Rajković, Gentić (Ribnica).

RADNIČKI: Ranković, Stevanović (od 76. Matić), Simeunović, Ašković (od 76. Živanić), Stamenić, Milanović, Rašević, Vasić, Tomić (od 65. Vasiljević), Ristović (od 59. Đurić), Živanović.

RIBNICA: Milić, M. Urošević (od 46. Popović), Zeman, Papić, Jeremić, Plećić, Rajković, U. Urošević (od 86. Tekić), Vujić (od 46. Mijušković), Gentić, Sofronić (od 90. Savić).