MLADA TEA SIMIĆ VODILA VALJEVO DO POBEDE U UZBUDLJIVOM MEČU PROTIV TAKOVA

Odbojkašice Valjeva su u 10. kolu Prve lige Srbije, posle izuzetno uzbudljivog i neizvesnog duela, savladale Takovo Zvezdu Helios iz Gornjeg Milanovca 3-2 (25-17, 18-25, 25-23, 23-25, 15-13) ostvarivši peti prvenstveni trijumf. Iako je utakmica sa Milanovčankama pala skoro u isto vreme kad i finale Svetskog prvenstva u Kataru, ljubitelji odbojke koji su bili na tribinama “Studenta” sigurno nisu zažalili zbog svog izbora. Prisustvovali su velikoj borbi i izvanrednoj partiji šesnaestogodišnje Tee Simić, primača domaće ekipe koja je odigrala jednu od svojih najboljih utakmica ove sezone.

VA-TAK-1

Domaći tim je posle nekoliko izjednačenja u prvoj polovini uvodnog seta, zahvaljujući dobrom servisu Čelićeve uspeo da povede 14-11. Valjevke su u ovom periodu zaustavile odličan napad gostujućeg sastava dobrim postavljanjem na mreži i neprobojnim blokom. Takovo je smanjilo vođstvo Valjeva ali je usledila serija uspešnih servisa Novakovićeve posle koje je semafor pokazivao 18-13 za sastav Branislava Rupnjaka. Precizni smečevi Simićeve su omogućili Valjevkama da povećaju prednost na 20-14 što je, uz nekoliko servis greški gošći, definitivno pomoglo Valjevu da osvoji prvi set.

VA-TAK-2

Valjevke su počele konfuzno u drugom setu, Takovo je zaigralo odlično u napadu, Grujičićeva i Ivkovićeva su bile nepogrešive na mreži nadoknađujući servis greške svog tima. Gošće su strpljivo gradile prednost 2-4, 3-8 i 6-12. Domaće su u ovom setu na momente bile na nivou što im je omogućilo da smanje vođstvo Takova na 9-12 i 10-14. Međutim, Bugarčićeva je bila precizna u napadu tako da su Milanovčanke uspele da se odlepe na 11-17. Poenima Simićeve i Čelićeve, Valjevke su prišle na 14-18 ali je Takovo odgovorilo preko Grujičićeve za 16-21 i 17-23 i na kraju stiglo do izjednačenja.

VA-TAK-3

Valjevo je otvorilo treći set stabilnom igrom i povelo 5-3, 8-4 i 10-7. Uz Simićevu, odlične role u napadu imale su Čelićeva, Zarićeva i Novakovićeva dok su Blagojevićeva i Zarićeva takođe bile čvrste u bloku. Posle vođstva od 15-10, usledio je pad u igri Valjevki i Milanovčanke stižu do izjednačenja 16-16. Iskustvo Novakovićeve i precizni smečevi Simićeve su sprečile Takovo da napravi preokret pošt je Valjevo i dalje držalo prednost 18-16 i 20-17. Završnica trećeg seta bila je uzbudljiva jer Takovo uspeva da izjednači na 20-20, Valjevke odgovaraju poenima Simićeve za 23-20, Takovo se ne da ali ne izdržava u završnici i domaća ekipa vodi 2-1 u setovima.

Da Valjevo ove sezone pruža igre sa velikim oscilacijama, pokazao je četvrti set u kome je ekipa Branislava Rupnjaka napravila veliki broj servis grešaka. To je na kraju i odlučilo da Milanovčanke iskoriste pad koncentracije protivnika i izjednače na 2-2.

Takovo bolje otvara taj brejk i stiže do vođstva 0-3. Kod rezultat 6-8, trener gošći Milan Ilić, koji je branio boje VA-014 u Super ligi u sezoni 2018-19, iznerviran greškom sudinice žučno protestuje i dobija prvo žuti a zatim i crveni karton. Pošto nije mogao da se smiri, nastavio je sa protestima zaradivši žuti i crveni karton za isključenje a Valjevu je dodeljen kazneni poen za 7-8. Iako bez trenera, gošće uspevaju da održe inicijativu do 9-11, Valjevo izjednačuje na 12-12 i na krilima podrške sa tribina stiže do 14-12. Milanovčanke smanjuju na 14-13 ali Valjevo ne greši u samoj završnici petog seta uspevši da stigne do pobede i dva dragocena boda.

U sledećem kolu Valjevo gostuje Jedinstvu u Užicu.