NA PETOM PUKU RADNIČKI LAKO DO BODOVA PROTIV RIBNICE

Počeo je drugi deo prvenstva u Kolubarsko-mačvanskoj zoni. U 14. kolu je Radnički dočekao poslednje plasiranu Ribnicu iz Mionice i pobedio 3-0 (3-0). Lak trijumf narandžasto-plavih iako su se komšije znatno pojačali u zimskom prelaznom roku angažovavši Gentića, Plećića i Mijuškovića.

RAD-RIB

Na fotografiji je igrač Radničkog Živanović, okružen odbrambenim igračima Ribnice sa jedne od prethodnih utakmica ova dva protivnika na Petom Puku.

Radnički je došao u vođstvo u 7. minutu posle prodora sjajnog Živanovića po levoj strani. Levonogi vezni igrač domaćina je uputio snažan centaršut po zemlji, izgledao je da će čuvar mreže Mioničana Milić ukrotiti loptu ali mu je ona izmigoljila iz ruku, na mestu je bio Janković koji je ćušnuo u mrežu za 1-0.

Živanović je bio inicijator akcije iz koje je pao drugi gol u 28. minutu. On je ovoga puta prošao po desnoj strani, ušao malo u sredinu a onda snažno šutirao. Milić je uspeo da zaustavi ovaj udarac samo odbivši loptu na koju je natrčao Janković i opet zatresao mrežu za 2-0.

U 45. minutu je postavljen konačni rezultat utakmice nakon još jedne akcije Živanovića koji je na desnoj strani promešao tri igrača Ribnice a onda poslužio Raševića. Ovaj je sa nekih desetak metara precizno pogodio mrežu Milića za veliku radost navijača Radničkog.

U nastavku je domaćin igrao koliko je bilo potrebno ali Mioničani nisu uspeli da postignu počasni pogodak.

U sledećem kolu ekipa Koste Markovića ponovo igra kao domaćin. Na Peti puk stiže Borac iz Lešnice.

Stadion: SRC “Peti puk”, Gledalaca: 300. Sudija: Stefan Zujalović (Aranđelovac).

RADNIČKI: Ranković, Vasiljević (Vasić ), Marković, Simeunović, Ašković, Matić, Đurić, Đermanović (Miletić ), Rašević, Janković (Teodorović), Živanović (Jović).

RIBNICA: Milić, M. Urošević (Kolarević), Zeman, Maksimović, Papić (Nikolić ), Mijušković (Ivković), Ćosić, Plećić, U. Urošević (Subotić), Gentić, Tekić (Savić).