Odlično šutersko veče “Metalca” i pobeda u Leskovcu

“Metalac” je svom pobedničkom nizu dodao i trijumf u Leskovcu, gde je u 26. kolu AdmiralBet Košarkaške lige Srbije porazio ekipu “Zdravlj”a rezultatom 88:79 (15:19, 30:22, 25:14, 18:24), obezbedivši i matematički opstanak. Napadački, verovatno jedna od najboljih partija Valjevaca koji su postigli 14 trojki iz 24 pokušaja, ostvarivši sjajnih 58% uspešnosti, što je uz čak 22 timske asistencije i vrlo dobru zonsku odbranu, doprinelo trećem trijumfu u gostima ove sezone.

.jpg

Mada je precizni Igor Mijajlović, koji posle “šok terapije” i kadrovske promene u sastavu igra izvanredno u napadu, u prvoj četvrtini nagovestio izvanredno šutersko veče i sa dve trojke predvodio goste, “Zdravlje” je zahvaljujući Blekvelu i Petkoviću uspelo da anulira početnu inicijativu “Metalca” i ovaj deo završi vođstvom od 4 poena. Hladnokrvni Amerikanac je nastavio da pogađa iz daleka i na startu drugog kvartala, tako da je uz pomoć bivšeg igrača “Metalca”, Radivojevića, omogućio domaćinu solidnu prednost od 18:26 u 12. minutu. Nakon minute odmora i ulaska Pavića koji je preuzeo Blekvela, zaustavljena je ofanziva “Zdravlja”, Valjevci su poenima istog igrača u 15. minutu poveli 29:28 i 34:28 i preuzeli inicijativu koju više nisu ispuštali do kraja.

Probudio se i Luković, koji u prvih 10 minuta nije zabeležio nijedan poen, gosti zonskom odbranom i boljim skokom uspevaju da se poenima Pavića odlepe na 41:33 u 18. minutu. Valjevci su vrlo dobro odigrali treću četvrtinu. Na krilima ubojitog strelca Mijajlovića i Stivensona, “Metalac “u 25. minutu imao kapital od 12 poena (60:48), da bi ovaj drugi polaganjem u završnici ovog perioda podigao na 70-55 otresito odškrinuvši vrata pobede.

Serijom od osam uzastopnih poena, “Zdravlje” je pokušalo da se vrati u 33. minutu (63:70), ali je precizni Bajić prvo pogodio za tri, a onda efektnim skok šutem povisio na 75:63 minut kasnije. Mladi plej Metalca je odličnom realizacijom razvejao sve nedoumice oko konačnog rezultata, kada je gostima doneo rekordnu prednost od 88:71 u završnici utakmice i trinaestu prvenstvenu pobedu. “Zdravlju” je jedino preostalo da smanji rezultat iskoristivši nepotrebno opuštanje gostiju, zadovoljnih ostvarenim trijumfom.

Igor Mijajlović je upisao 20 poena i 3 asistencije (izvanredan šut iz igre i 6 pogođenih trojki iz 7 pokušaja), Marko Bajić je takođe upisao 20 poena, 6 skokova, 3 asistencije i 64% u šutu iz igre. Uroš Luković je dodao 14 poena, 14 skokova i 6 asistencija uz najbolji indeks uspešnosti od 31. Šamiel Stivenson je zabeležio 11 poena, Nikola Pavić 9 poena i 3 osvojene lopte itd.

U ekipi “Zdravlja” najefikasniji je bio centar Stefan Đorđević sa 16 poen, Miloš Petković je upisao 14 poena i 4 asistencije, Noa Blekvel je dodao 13 poena, Strahinja Stojković 11 poena itd.

U sledećem kolu “Metalac” dočekuje zemunsku “Mladost”.