Omladinac bolji od Srbijanke 014 na “Studentu”

U 4. kolu Prve lige Srbije odbojkašice Srbijanke 014 su pretrpele poraz na svom terenu od Omladinca iz Novih Banovaca rezultatom 0-3 (25-27, 7-25, 17-25). Zaslužena pobeda gošći koje imaju najbolju školu odbojke u Srbiji.

Valjevo-sport-odbojka-СРБ-ОМЛ5-3

Srbijanka je samo u prvom setu, koji je bio najuzbudljiviji, bila ravnopravan protivnik. Sve do same završnice seta rezultat je bio izjednačen ili su rivalke imale po poen ili dva prednosti. Kod rezultata 19-19, Omladinac je zahvaljujući odličnom servisu Šućurovićeve i slabom prijemu domaćih odbojkašica, stekao prednost 19-22. Valjevke se nisu predavale i dobrom igrom u napadu su smanjile na 22-23 da bi ubrzo povele 25-24 i imale set loptu. U odlučujućim trenucima, Omladinac je, predvođen odličnom Vajagićevom, ipak na kraju uspeo da povede sa 1-0.

Valjevo-sport-odbojka-СРБ-ОМЛ5-1

U drugom setu je Srbijanka odigrala vrlo slabo, uspela je da uhvati tek nekoliko servisa. Gošće su odličnom igrom na mreži osvajale poene u serijama i na kraju povele sa 2-0.

Valjevo-sport-odbojka-СРБ-ОМЛ5-4Treći set je takođe pripao Omladincu čije igračice su vodile od početka. Poslednjim naporima Srbijanka je serijom od 4-0 smanjila prednost Banovčanki od 13-24 na 17-24, međutim nije mogla ništa više i bodovi su otišli u Nove Banovce. U sledećem kolu Srbijanka igra u gostima protiv Beograda.

Valjevo-sport-odbojka-СРБ-ОМЛ5-2PRVENAC VA-014 I PORAZ VALjEVA NA DERBIJU U VRANjU

Izabranici Đorđa Petrovića su ostvarili svoju prvu prvenstvenu pobedu savladavši Borac u Paraćinu 3-0 (25-19, 25-22, 25-14) u 4. kolu Prve lige Srbije. Odlična partija bivšeg “superligaša” koja će mnogo značiti na polju vraćanja samopouzdanja pred naredne mečeve. Priliku za novi trijumf VA-014 će imati sledećeg vikenda kada na svom terenu dočekuje Klek Srbijašume iz Kleka.

U derbiju Prve “B” lige Srbije u Vranju, domaća ekipa je porazila Valjevo rezultatom 3-1 (25-22, 25-23, 20-25, 25-21). Bila je to tvrda utakmica, gošće su dale sve od sebe ali su na kraju ipak izgubile. Druga ekipa TENT-a iz Obrenovca sledeći je rival ekipi Rajka Stojanovića u Valjevu.