ORK METALAC SE REVANŠIRAO MOKROJ GORI I ODNEO BODOVE IZ NOVOG PAZARA

Uprkos činjenici da ORK Metalac na početku drugog dela prvenstva u Prvoj ligi Zapad nije mogao da računa na povređenog Antonijevića i bolesnog Krunića, Valjevci su ponovo prijatno iznenadili savladavši Mokru Goru u Novom Pazaru 30-25 (13-11). Izabranici Dragana Ćaćića su tako osim revanša ekipi iz Zubinog Potoka zbog poraza u prvom delu prvenstva, pokazali da neće lako odustati od borbe za prvo mesto i plasman u Super “B” ligu.

МЕТ-МГ11

Marko Ćaćić je bio jedna od najistaknutijih igrača ORK Metalca na meču protiv Mokre Gore u Novom Pazaru

Gosti su odigrali izuzetno dobro i efikasno iako su sa druge strane imali čvrstog protivnika koji ih je zadužio pobedom u Valjevu. Metalac je od početka stavio do znanja domaćinu da je došao po bodove i to je sjajno demonstrirao na terenu predvođen raspoloženom trojkom Milinković-Ćaćić-Zarin. Valjevci su najveću prednost u prvom poluvremenu ostvarili u 21. minutu nakon tipične akcije odličnog Luke Mandića posle koje je na semaforu stajalo 9-6 za Metalac. Gost je takođe ispoljio čvrstinu u odbrani sprečivši iskusnog Nemanju Aleksića da ponovi partiju iz Valjeva kada su njegovi golovi i asistencije odlučile duel iz prvog dela prvenstva.

Mokra Gora je u nastavku zaigrala agresivnije i golovima Simovića i Nemanje Aleksića dva puta stizala do izjednačenja (14-14 u 33. i 15-15 u 36. minutu). Metalac je tada pokazao karakter, nije klonuo već je pogocima Milinkovića, Nedeljkovića i Nedića tri minuta docnije ponovo bio na koti +3 (18-15). Bio je to početak odlične napadačke serije Valjevaca koju je započeo Trikić a Marko Ćaćić, Milinković i Grujičić pretvorili u veliku prednost od 22-17 u 46. minutu. Mokra Gora do kraja nije uspela da se vrati mada je u 56. minutu preko Simovića prišla na 26-24 ali su Valjevci bili staloženi u završnici i na kraju slavili odnevši dva velika boda iz sportske sale “Pendik” u Novom Pazaru.

Sledeći vikend će doneti nova uzbuđenja i veliki derbi jer u valjevsku Halu sportova dolazi Zlatar iz Nove Varoši, lider na tabeli i jedan od kandidata za ulazak u viši rang.

SU “Pendik” u Novom Pazaru. Gledalaca 10. Sudije Predrag Obradović iz Kragujevca i Željko Stamenić iz Aranđelovca. Isključenja Mokra Gora 6, ORK Metalac 3. Sedmerci Mokra Gora 4(4), ORK Metalac 2(2).

MOKRA GORA: Stefanović 2, Lazar Aleksić 8, Radičević 3, Nemanja Aleksić 4, Simović 8.

ORK METALAC: Stokić 1, Zarin 5, Milinković 6, Grujičić 1, Mandić 2, Nedeljković 4, Trikić 2, Marko Ćaćić 6, Nedić 3.