ORK METALAC ZAUSTAVLJEN U ALEKSANDROVCU

Rukometaši Župe 54 su obeležili 19. kolo Prve lige Zapad pošto su na svom terenu pobedili lidera, ekipu ORK Metalca 30-29 (15-11) prekinuvšu seriju uspeha Valjevaca u drugom delu prvenstva. U sjajnoj atmosferi i punoj sportskoj Hali “Župa”, domaći tim je zasluženo osvojio bodove zahvaljujući veoma dobroj igri celog tima ali ponajviše fantastičnim odbranama svog čuvara mreže, Nemanje Miletića.

РАДОЈИЦА У АКЦИЈИ

Detalj sa utakmice između ORK Metalca i Župe 54 iz prvog dela prvenstva

Počelo je upravo sjajnim intervencijama Miletića koji je zaustavio prvih šest šuteva gostiju što je Župi donelo veliko samopouzdanje u duelu su prvoplasiranom ekipom ORK Metalca. Aleksandrovčani su vodili od početka do kraja na krilima efikasne igre u napadu Pribakovića i Mladžića. Domaći tim je odlično otvorio meč i u 12. minutu je poveo 6-2 ali se sastav Dragana Ćaćića brzo vratio smanjivši na 8-7 pet minuta docnije pogotkom najefikasnijeg igrača gostiju Marka Ćaćića. Ipak, sjajne odbrane Miletića, promašeni “ziceri” ORK Metalca i efikasan napad Župe su omogućili domaćinu da na odmor ode sa prednošću od četiri gola.

Župa je snažno krenula u nastavku, posle gola Mladžića u 39. minutu na semaforu je stajalo 19-13 što je bilo najveće vođstvo domaćina na utakmici. Valjevci su se trudili da smanje rezultatski minus ali je bilo suviše promašaja iz povoljnih situacija, Miletić je bio nesavladiv dok je domaćin pogađao kad je bilo najvažnije ljubomorno čuvajući prednost od 3-5 golova. U završnici je ORK Metalac zaigrao presing zahvaljujući kome je uspeo da dođe na gol zaostatka ali nije imao vremena za preokret. Nemanja Miletić je imao 16 uspešnih odbrana, Valjevci su promašili najmanje petnaestak šuteva sa šest metara i propustili da realizuju dva sedmerca što je sve skupa doprinelo zasluženoj pobedi Župe 54.

Na kraju, u sudaru sa protivničkim igračem se povredio golman Borko Obradović kome je stradalo koleno tako da će prema prvim procenama biti van terena skoro mesec dana. I pored poraza, ORK Metalac je i dalje prvi i sudbinu drži u svojim rukama a sledeće nedelje dočekuje Jagodinu.

Sportska hala “Župa”. Gledalaca 350. Sudije Aleksandar Rilak i Nemanja Živić (oba iz Kragujevca). Isključenja Župa 54 4. ORK Metalac 3. Sedmerci Župa 54 7(5), ORK Metalac 7 (5).

ŽUPA 54: Cvetković 4, Jozić 1, Pribaković 8, Ćosić 4, Pajić 1, Ćalić 3, Mladžić 9.

ORK METALAC: Stokić 4, Zarin 3, Milinković 4, Mandić 5, Nedeljković 4, Ćaćić 6. Nedić 3.