POBEDA ORK METALCA U KRALJEVU

ORK Metalac je u 20. kolu Prve lige Zapad savladao Slogu u Kraljevu rezultatom 26-25 (12-12). Bila je to još jedna utakmica Valjevaca završena minimalnim rezultatom u uzbudljivoj završnici, ovoga puta su slavili gosti za sedmu prvenstvenu pobedu.

RUKOMET4

ORK Metalac je u ovom meču mogao da računa na iskusne Krunića i Milinkovića, što je i te kako značilo za igru gostiju u Sportskom centru “Ibar”. Bio je to sudar dva protivnika približnih kvaliteta, u prilog tome govore brojna izjednačenja tokom utakmice. Metalac je bio taj koji je prvi uspeo da razbije monotoniju početka i da zahvaljujući brzim kontrama Koste Nedeljkovića u nekoliko mahova povede sa dva gola razlike (6-4, 7-5, 9-7 itd) . Kraljevčani su boljom odbranom u završnici poluvremena uspeli da izjednače pa i da povedu 11-10 u 27. minutu golom Ranđelovića ali je prvi deo završen 12-12.

U nastavku je Sloga bila aktivnija i stalno imala gol prednosti na krilima efikasne igre Janjića. Doduše, do 45. minuta na semaforu je bilo i sedam izjednačenja pre nego što je domaći tim stigao i do prednosti od dva pogotka (19-21 i 20-22) u 47., odnosno 48. minutu utakmice. Pobednika su odlučile odlične odbrane Luke Ristića i izvanredna napadačka serija Valjevaca od 5-1 Nedeljkovića i Krunića na osnovu koje su u 57. minutu došli do velikog preokreta i vođstva od 25-23. Gost nije ispustio ovu šansu i koncentrisanom igrom u poslednja dva minuta je zasluženo slavio.

U sledećem kolu ORK Metalac igra u Bogatiću protiv prvoplasirane Mačve.
SC “Ibar”. Sudije Predrag Obradović (Kragujevac) i Željko Stamenić (Aranđelovac). Isključenja Sloga 8 minuta, ORK Metalac 6 minuta. Sedmerci Metalac 1(1), ORK Metalac 1(1).
SLOGA: Petrović 1, Denić 5, Ranđelović 6, Pantelić 2, Grković 1, Ljubičić 4, Janjić 6.
ORK METALAC: Antonijević 3, Milinković 5, Krunić 3, Mandić 5, Nedeljković 7, Ćaćić 3.