POBEDNIČKI MARŠ VA-014, SAVLADANA VRLO DOBRA LOZNICA

Odbojkaši VA-014 ne znaju za neuspeh, sinoć su u 14. kolu Druge lige Centar bacili na pleća čvrstu ekipu Loznice upisavši novu pobedu 3-1 (25-19, 25-19, 16-25, 25-20). Sastav Đorđa Petrovića je imao dosta problema protiv solidnih gostiju ali je na kraju ipak slavio uprkos činjenici da povređeni Ćosić nije ulazio u igru dok je roviti Bobovac kratko boravio na terenu.

VA-LOZ1

Loznica, koja se bori za drugu poziciju i baraž za Prvu ligu, pokazala je najviše od svih timova koji su u ovom prvenstvu gostovali u Valjevu. Predvođeni odličnim Ćulibrkom i Radićem, borbeni gosti su igrali bez respekta tražeći način da iznenade lidera koji je, iako ne u svom najboljem izdanju, ipak na kraju potvrdio kvalitet i zabeležio četrnaesti prvenstveni trijumf.

Loznica je preciznim servisima i dobroj igri na mreži povela 2-4. Domaćin je dosta grešio posebno u napadu jer je sa druge strane imao visokog Ćulibrka koji je bio čvrst u bloku i efikasan u smeču. Posle nekoliko izjednačenja, gosti uspevaju da preuzmu inicijativu i da dođu do prednosti 9-10, 10-11, 12-14 i 13-15. Servis serija Slijepčevića omogućila je VA-014 da preuzme kontrolu i povede 17-16. Domaćin je popravio blok i igru napadu tražeći rupe u protivničkom bloku po bokovim tako da je na krilima dobrog servisa Timotića stigao do veoma važne prednosti od 21-17. Lider nije propustio da iskoristi ovu šansu, blok Rakića i Mirkovića je bio neprobojan, Gustavo je bio precizan za osvajanje prvog seta.

VA-LOZ2

VA-014 je bolje otvorio drugi set, razigrali su se Slijepčević i Đokić, Rakić je bio pouzdan u bloku što je omogućilo domaćinu da ima prednost od početka. Ključni momenat bila je sjajna serija Petrovićeve ekipe na bazi odličnog servisa Timotića koji je poremetio prijem Loznice i rezultat je od 6-4 skočio na 12-4. Gosti su uleteli u seriju grešaka, VA-014 je ubrzo imao i nedostižnih 15-7 i 18-10. Loznica se vratila smanjivši na 18-13 ali su Valjevci bez problema priveli set kraju za 2-0.

Da ne sme da bude opuštanja pokazao je treći set u kome se Loznica predstavila u odličnom svetlu. Ćulibrk i Jakovljević su bili sjajni na mreži dok je Radić znalački komandovao igrom gostiju. Kod rezultata 10-10, iskusni Radić je serijom preciznih servisa uništio prijem domaćina dok su Ćulibrik i Sretenović bili nepogrešivi u bloku. Valjevcima ništa nije polazilo za rukom tako da je deset osvojenih poena gostiju uz samo jedan VA-014 u ovom periodu kao rezultat imalo vođstvo Loznice 11-21 koja je zasluženo osvojila treći set.

VA-LOZ3

U četvrtom setu koji je obilovao izjednačenjima viđen je snažan otpor Loznice. Osetivši da možda mogu i do preokreta, osokoljeni gosti se nisu predavali. Podigla se temperatura na terenu, bilo je i žestokih protesta u pogledu regularnosti nekih poena. VA-014 je odbio napad gostiju kod njihovog vođstva 11-13 poenima Gustava za još jedno izjednačenje. Posle 15-15 Valjevci su popravili odbranu i preko Kubanca su stigli do 18-16. Ispostavilo se da je to bilo odlučujuće jer je pala koncentracija u redovima Loznice. U duelu Gustava i Trifunovića na mreži, prvi je bio spretniji za 20-17. Lozničani greše u napadu za 22-17 ali se brzo vraćaju poenima Radića za 22-19. U završnici je odbrana domaćih bila sigurna, Slijepčević i Timotić su pokazali mirnoću i koncentraciju u napadu za osvajanje seta i još jednu prvenstvenu pobedu.

U sledećem kolu VA-014 igra u Beogradu protiv ekipe Laki Star.

BEOGRAD BOLJI OD VALJEVA, ODLOŽENA UTAKMICA SRBIJANKE I SMEDEREVA

U 15. kolu Prve lige Srbije, odbojkašice Valjeva su igrale u gostima protiv Beograda. Domaćin je odneo pobedu 3-0 (31-29, 25-22, 25-20) u meču u kome su i Valjevke imale svoju šansu. Odlučio je prvi set u kome je Beograd vodio a zatim je ekipa Branislava Rupnjaka napravila brejk i povela 17-16. U rezultatskoj klackalici, Valjevo je imalo dve set lopte ali su domaće imale više sreće i na kraju su povele 1-0. Gošće su bile čvrst protivnika i preostala dva seta ali je ekipa Beograda ipak uspela da osvoji tri boda. U sledećem kolu je na redu gradski derbi između Valjeva i Srbijanke.

Utakmica između Srbijanke i Smedereva, koja je trebalo da se odigra danas na “Studentu”, odložena je na zahtev gošći. Datum odigravanja ovog duela biće naknadno određen.