POBEDOM NAD OKK BEOGRADOM METALAC ZAVRŠIO KLS U SREDINI TABELE

U poslednjem kolu AdmiralBet Košarkaške lige Srbije Metalac je u petak pobedom nad OKK Beogradom od 90-74 (23-20, 19-18, 24-16, 24-20) u dvorani “Mega fektori” u Beogradu stavio tačku na svoje učešće u prvenstvu zauzevši na kraju osmo mesto.

Valjevo-Sport-Kosarka-MetalacБАЈИЋValjevci su tako na najbolji mogući način okončali svoju ovosezonsku ligašku avanturu koja je na početku prvenstva bila uspešna a onda serijom poraza postala dramatična da bi posle promena u sastavu i dolaska Lukovića, završnica ispala bolja od očekivane.

Metalac je svog starog rivala savladao najviše zahvaljujući sjajnom Urošu Lukoviću ali i vrlo dobroj igri ostalih igrača. Dok su starteri u oba tima imali približno isti poenterski učinak, igrači Metalaca , koji su sa klupe ulazili u igru, bili su znatno efikasniji od OKK Beogradovih postigavši 37 poena u odnosu na 18 poena plavo-belih.

Inače, OKK Beograd je počeo vrlo snažno ostvarivši prednost od 8-0 u 3. odnosno, 11-3 u 4. minutu nakon uspešnih napadačkih rola Kobzistog i Mušikića. Iskusni Mijajlović, koji je izvanredno odigrao drugu polovinu prvenstva, preciznim šutevima je vratio goste u igru a Bajić i Luković su pripomogli za prvo vođstvo Metalaca na utakmici 13-15 u 7. minutu. Valjevci su drugu četvrtinu otvorili uspešnom igrom u napadu pa je posle poena Mijajlovića i Pavića semafor u 14. minutu pokazao solidnu prednost igrača u crvenim dresovima (22-29). OKK Beograd je odgovorio serijom Mitrovića i Mušikića za brejk i novo vođstvo domaćina od 38-34 u 17. minutu ali se posle Bajićevih poena na odmor otišlo sa prednošću Valjevaca od 38-42.

Rivali su se smenjivali u vođstvu u prvim minutima nastavka a onda je Metalac na krilima odličnog Lukovića i preciznog Stefanovića napravio seriju od 0-11 pa je od svoje minimalne prednosti u 26. minutu za dva minuta stigao do vođstva od 52-64 koje je ispalo odlučujuće za konačni rezultat ove utakmice.

Uvodni minuti poslednje četvrtine su protekli u furioznoj igri gostiju koji su u 35. minutu imali nedostižnu prednost 62-83 posle koje se OKK Beograd definitivno predao.

Luković je bio najbolji pojedinac u redovima Metalca sa 21 poenom i 10 skokova, Mijajlović je upisao 17 poena i 5 asistencija, Bajić je dodao 13 poena, 4 skoka, 3 asistencije i 3 ukradene lopte, Stefanović je postigao 9 poena, Žižić 8, Pavić i Trunić po 7 poena itd.

Mitrović je u taboru OKK Beograda upisao 14 poena i 6 asistencija, Kobzisti 13 poena, Grbović 11 poena, Kovačević i Mušikić po 10 itd.