RAĐEVAC “ZALEDIO” PEĆINU I ODNEO BODOVE NA STARTU SRPSKE LIGE ZAPAD

Da su trening utakmice jedno a prvenstvene nešto sasvim drugo, pokazali su fudbaleri Rađevca iz Krupnja koji su danas na srpskoligaškoj premijeri iznenadili Budućnost Krušik i pobedili rezultatom 2-1 (0-1). Pojačani Valjevci su tokom priprema pobeđivali redom svoje protivnike, bili efikasni i sigurni ali je sve to palo u vodu prvoj prvenstvenoj utakmici u kojoj su razočarali doživevši zaslužen poraz od čvrstih i iskusnih gostiju.

Rađevac je već na startu pokazao zube kad je brzonogi Nikolić uleteo u šesnaesterac domaćina ali su ga Petrović i golman Uroš Matić krajnjim naporom zaustavili. Prvu priliku za Budućnost Krušik imao je Rajevac u 11. minutu kada je sa nekih desetak metara neometan tukao pravo u čuvara mreže gostiju Mićića. Domaći igrači su se svojski trudili i borili ali su teško stizali do prave prilike. Protivnik se dobro branio i uzvraćao posle kontri poslovođe Mladena Ilića i brzih Kojića i Nikolića koji su koristili dosta šupljina u poslednjoj liniji Budućnost Krušika. Ipak, u 33. minutu je Todorović snažno šutirao iskosa sa desne strane, Mićić je zatvorio svoj ugao ali je odbijena lopta ponovo došla do Todorovića koji je vratio u kazneni prostor Rađevca a tamo je na pravom mestu bio Aleksić i precizno pogodio nebranjeni deo mreže za vođstvo Budućnosti Krušika i radost, u poslednje vreme, nikad više gledalaca na tribinama stadiona na Pećini. Činilo se da će ovaj gol biti uvertira za bolju igru igrača u novoj elegantnoj bordo opremi ali je razvoj situacije na terenu u nastavku pokazao da će domaćin imati puno problema.

Odbrana Rađevca je znalački neutralisala pokušaje domaćina, u igri Valjevaca nije bilo pravog završnog pasa a onda je u 66. minutu desni bek Rađevca, Nenad Ilić izveo slobodan udarac sa desne strane, pred golom Budućnost Krušika najviši je bio visoki Sladojević koji je glavom zatresao mrežu Matića za izjednačenje. Trener Kovačević je potom načinio izmenu, ubacivši Dejana Đorđevića umesto bledog Tripkovića ne bi li ojačao srednji red. Ofanziva domaćeg tima je kao rezultat imala pritisak i neuspele pokušaje Sofronića i Đermanovića čiji su udarci glavom završili pored gola ili u naručju sigurnog Mićića.

Promaju u odbrani domaćina je kaznio Kojić u 83. minutu bacivši u ozbiljne probleme ekipu Budućnost Krušika. Završnica je protekla u naporima Valjevaca da eventualno izjednače ali nisu imali rešenje za neprobojnu odbranu gostiju tako da su planirani bodovi domaćina zasluženo otišli u Krupanj.

Priliku da popravi utisak Budućnost Krušik će imati sledećeg vikenda protiv Budućnosti u Arilju.

BK-RAD6

Stadion: „Park Pećina“, Gledalaca: 400. Sudija: Nikola Vujović (Kraljevo). Žuti kartoni: Matić, Isidorović, Tešić, Petrović (Budućnost Krušik), Mićić (Rađevac).

BUDUĆNOST KRUŠIK: Matić, Isidorović (od 46. Đorđević), Tešić, Todorović, N. Janković (od 46. Sofronić), Petrović, Tripković (od 74. D. Đorđević), Đermanović, Aleksić, M. Janković, Rajevac.

RAĐEVAC: Mićić, N. Ilić, Samurović, N. Đorđević (od 10. Gavrić), Brkić, Kojić, M. Ilić, Glišić, Sladojević, Nikolić (od 69. Petrović) , Durmić.