SIGURNA POBEDA VALJEVA PROTIV SMEDEREVA

Odbojkašice Valjeva su ostvarile osmu prvenstvenu pobedu savladavši u 14. kolu Prve lige Srbije na svom terenu ekipu Smedereva 3-0 (25-16, 25-22, 25-19). Izabranice Branislava Rupnjaka, predvođene Vujačićevom, Novakovićevom i Čelićevom, su sigurnom igrom osvojile nova tri boda na putu ka ispunjenju osnovnog cilja oce sezone – opstanku u izuzetno izjednačenoj Prvoj ligi Srbije.

VA-SD1-1

Rezultatska klackalica u uvodnom setu trajala je do rezultata 9-8 kada je na liniju servisa stala Milica Novaković koja je serijom preciznih i jako plasiranih lopti poremetila prijem gošći i omogućila svom timu da dobrom organizacijom napada povede sa 15-8 i 17-10. Smederevke su preko Tasićeve i Stefanovićeve za trenutak odgovorile smanjivši na 17-13 ali to nije poremetilo igru Valjeva. Domaće igračice su poboljšale blok, Novakovićeva i Čelićeva su bila tačne u napadu za 19-13 a potom i 20-14 kada je bilo jasno da će prvi set pripasti Valjevkama.

VA-SD2-1

Domaći tim je bolje otvorio drugi set koristeći slab prijem Smedereva. Semafor je pokazivao prednost Valjeva 4-1, 7-4 i 9-7. Gošće su se smečevima Ljuštine približile na 12-11 ali je potom na scenu stupila Vujačićeva koja je dobro plasiranim loptama pomogla svom timu da povede 15-11. Blagojevićeva je potom u odlično reagovala na mreži, Čelićeva i Novakovićeva su bile na visini i Valjevo je stiglo do prednosti 20-14. Pad u prijemu domaćih je za rezultat imao seriju Smederevki i vrlo brzo je na semaforu stajalo 21-19. Da ne dođe do preokreta, postarala se talentovana Tea Simić koja je sa dve dijagonale povisila na 23-19. Gošće se nisu predavale ali je Čelićeva bila nepogrešiva u završnici za osvajanje i drugog seta.

VA-SD3-1

Ekipa Branislava Rupnjaka je i u trećem setu držala sve konce u svojim rukama. Vujačićeva je bila izuzetno precizna u napadu, domaće se vodile 4-2, 7-4 i 10-5. Gošće su odgovorile poenima Stefanovićeve kojoj su se pridružile Tasićeva i Đuričićeva i na semaforu je stajalo 11-8. Proradio je blok Valjevki za 15-11 a ubrzo je posle poena Vujačićeve bilo već 18-14, odnosno 20-14. Poslednjim trzajem, poenima Tasićeve gošće su se približile na 21-17 ali nisu mogle više od toga jer je Čelićeva pogađala kad je bilo najpotrebnije za 3-0 i osmi prvenstveni trijumf.

U sledećem kolu Valjevo igra u gostima protiv Beograda.

PORAZ SRBIJANKE I POBEDA VA-014

U 14. kolu Prve lige Srbije za odbojkašice, Srbijanka je izgubila od Leskovca 98 u gostima 0-3 (17-25, 17-25, 23-25) dok su odbojkaši VA-014 uspešno prebrodili gostovanje u Beograda savladavši drugu ekipu u Crvene zvezde 3-1 (27-25, 19-25, 25-22, 29-27) u 13. kolu Druge lige Centar.