SLABA TREĆA ČETVRTINA VALJEVACA I FANTASTIČAN ŠUT BORCA ZA TRI POENA, ODLUČILI POBEDNIKA U ČAČKU

U pretposlednjem 5. kolu AdmiralBet Super lige Srbije, Borac je u Čačku visokim rezultatom porazio Metalac 100-74 (25-23, 21-22, 25-7, 29-22). Iako je gost bio ravnopravan partner u prve dve deonice propustivši čak da poluvreme završi u svoju korist, ekipa trenera Mijatovića je u trećoj četvrtini prosto zbrisala Metalčevu odbranu i na kraju ostvarila ubedljivu pobedu postigavši 20 trojki iz 32 pokušaja!!!

Kočović

Na fotografiji igrač Borca Kočović šutira na koš Metalca pored Lukovića na prvoj utakmici u Valjevu./ Foto: Sreten Pantelić

Metalac je odigrao veoma dobro u prvih 20 minuta meča u Dvorani Borca kraj Morave, bio potpuno ravnopravan protivnik ABA ligašu iz Čačka. Odličnom igrom Bojana Tomaševića u napadu, domaćin je u 7. minutu imao solidnu prednost od 14-20 ali su Valjevci odgovorili preko Durma, Stefanoviać i Bajića i na dvadesetak sekundi pre kraj uvodne deonice poveli 23-22. Ipak, Kočović je trojkom na sekund pre kraja Borcu obezbedio poen prednosti pred drugi kvartal.

Valjevci su u drugoj četvrtini zaigrali čvrsto u odbrani a u napadu su kažnjavali greške Borca. Bajić, Šinik, Simanić i Durmo su bili precizni pa je Metalac u 13. minutu poveo 29-27 a samo nepun minut kasnije na semaforu je stajalo 33-27 za ekipu Saše Milićevića. Mora se reći da su gosti imali prilike i da se osetnije odlepe ali je bilo brzopletosti i nedostatka koncentracije u napadu. Metalac je održavao prednost do 17. minuta kada je Nikolić novom trojkom ponovo doveo Borca u vođstvo (39-41). Luković je u 20. minutu poslednji put omogućio prednost Metalcu od 45-44.

U nastavku je Borac zaigrao izuzetno agresivno u odbrani sprečivši pik end rol Metalca. Valjevci nisu uspeli da se snađu, upali su u seriju grešaka. Uroš Čarapić se raspucao i na semaforu je u 27. minutu stajalo 50-66 a u 30. minutu je već bilo 52-71.

Metalac je ponovo pokazao znake nedostatke kondicije, teškom mukom su gosti zatvarali višak u napadu Borca, sevale su trojke domaćih i u 32. minutu je snažniji i bolji sastav Čačana imao plus 24. Do kraja je Borac stizao i do vođstva od preko tridesetak poena (64-97), Valjevci nisu bili u stanju da se ozbiljnije odupru sve do poslednjeg minuta kada su nekako ublažili poraz.

U ekipi Borca najefikasniji su bili Tomašević sa 23 poena (5 od 6 za tri), Čarapić 17 poena (3 od 4 za tri), Kočović sa 16 poena (4 od 4 za tri) i Nikolić takođe sa 16 poena (2 od 5 za tri) itd.

Kod Metalca Durmo je upisao 17 poena, Simanić je dodao 15 poena i 6 skokova, Šinik, Bajić i Luković su postigli po 8 poena itd.

Mada preostaje da se odigra još jedno kolo u kome će Metalac na oproštaju od svojih navijača u subotu u 19 sati ugostiti Megu iz Beograda, po svoj prilici će po prvi put od kada se takmiče u Super ligi, Valjevci završiti ovo takmičenje bez pobede. Iako je obezvređena Super liga dobila revijalni karakter, ipak je ovo neslavan završetak sezone za sastav koji je bio prvi na kraju prvog dela regularne sezone (doduše sa Meningom, Dafijem i Gavrilovićem) i dugo isticao kandidaturu za ABA2 a zatim u nastavku iz raznoraznih razloga potonuo i prosuo sve ono što je ranije uradio.