SLABO ODIGRANA POSLEDNjA ČETVRTINA PRESUDILA METALCU U KRALjEVU

U 28. kolu AdmiralBet Košarkaške lige Srbije, Metalac je doživeo poraz od Sloge u Kraljevu 84-100 (23-27, 25-25, 25-23, 11-25) posle velikog pada u igri u poslednjem kvartalu.

Valjevo-Sport-Kosarka-МИЈАЈЛОВИЋ-ЖИЖИЋValjevci su se u većem delu utakmice dobro držali protiv iskusnog i šuterski vrlo dobrog sastava Sloge koji se bori za ulazak u Super ligu i plasman u ABA 2 ligu. Upravo, zahvaljujući svom najjačem oružju, šutu za tri poena, Kraljevčani su bili ti koji su imali inicijativu i rezultasku prednost koja uglavnom nije prelazila deset poena. U prvoj četvrtini je domaćin na krilima raspoloženih, beka Karapandžića i pleja Baraća u nekoliko navrata imao solidnu prednost (10-2, 19-12 i 27-18) ali je Metalac uspevao da se vrati poenima preciznog veterana Mijajlovića.

Kapiten Metalca je trojkom prvi put doneo vođstvo gostima (28-29 u 11. minutu), Sloga međutim nije dozvolila da utakmica krene drugim tokom te je vratila svoj ritam da bi Barać krunisao ofanzivu Kraljevčana poenima za prednost od 44-35 u 16. minutu. Gosti takođe prave lepu seriju preko Stefanovića, Bajića i Mijajlovića da bi semafor u 19. minutu pokazao egal 48-48.

Pajović i Matović na startu nastavka opet donose Slogi kapital od plus 9 (57-48). Valjevci uzvraćaju poenima Pavića i Lukovića a Trunić, trojkom u poslednjim sekundama treće četvrtine (75-73), diže moral Metalcu otvarajući mogućnost eventualnog iznenađenja.

Ništa nije nagoveštavalo krah gostiju u poslednjih deset minuta jer je Metalac preko Pavića u 33. minutu smanjio na 83-82. Od toga momenta na terenu je postojao samo jedan tim, ekipa Sloge koja je agresivnom odbranom potpuno zaustavila gostujući tim. Niša više nije funkcionisalo u sastavu Metalca, šut je potpun zakazao, odbrana takođe, tako da su Valjevci za sedam preostalih minuta postigli samo dva poena, oba sa linije slobodnih bacanja preko Stivensona. Na kraju, visoka pobeda Kraljevčana i petnaesti prvenstveni poraz Metalca.

Statistika kaže da je Metalac imao bolji procenat realizacije u šutu za tri poena i sa linije slobodnih bacanja i šest skokova više (38-32) ali su prevagu odnele 21 izgubljena lopta gostiju u odnosu na 6 domaćih i 15 timskih asistencija Metalca prema, čak 29 Kraljevčana.

Stevan Karapandžić je bio najefikasniji kod Sloge sa 23 poena (4 od 8 za tri), Nemanja Barać je dodao 21 poen i 7 asistencija, Stefan Matović je upisao 14 poena i 12 skokova, Nikola Kostić 13 poena ( 2 od 4 za tri), Miloš Pajović 12 poena i 5 asistencija, Đorđe Simeunović 11 poena itd.

Igor Mijajlović je kod Metalca postigao 20 poena (6 od 8 za tri) i dao 5 asistencija, Lazar Trunić je upisao 13 poena, Uroš Luković 12 poena i 17 skokova itd.

U pretposlednjem kolu Metalac dočekuje kragujevački Radnički.