SRBIJANKA IZNENADILA TAKOVO I POSLE DUŽE VREMENA ZABELEŽILA POBEDU

Odbojkašice Srbijanake su prijatno iznenadile svoje pristalice pošto su u 13. kolu Prve lige Srbije uspele da skinu skalp Takovu Zvezdi Helios iz Gornjeg Milanovca i neočekivanom pobedom od 3-1 (25-14, 25-15, 23-25, 25-15) najavile lepše dane u nastavku prvenstva.

SRB-TAK3

Iako su Milanovčanke stigle bez dve standardne igračice od kojih je jedna doživela težu povredu na skijanju, malo je ko očekivao ovakav epilog pogotovu što je Srbijanka serijom prethodnih poraza došla u prilično tešku situaciju na tabeli. Prežaljene od svih, izabranice Mila Rakića su zablistale i u izvanrednoj utakmici osvojile zlata vredne bodove. Odličan prijem i snažan blok su Valjevkama omogućili da tokom celog prvog seta imaju rezultatsku prednost koja je u nekim momentima iznosila i preko 10 poena.

SRB-TAK1

Držeći visok nivo koncentracije Tamara Stanković i drugarica su nastavile na isti način i u drugom setu. Dobar prijem je sve vreme krasio igru domaćih odbojkašica a blok u kome su se isticale Popadićeva i Simeunovićeva je doprineo da se od rezultata 11-11 domaće odlepe i povedu 17-12 da bi onda mirno, uz precizan servis i bez padova u igri stigle do vođstva od 2-0.

Posebno je bio uzbudljiv treći set u kome je bilo puno preokreta i neizvesnosti. Milanovačanke su zaigrale energičnije i preko Natalije Gobeljić i Kurčubićeve povele 5-9. Domaće nisu klonule i dobrom odbranom uz precizne smečeve Tamare Stanković su povele 13-12 ali je Takovo, zahvaljujući raspoloženoj Vanji Gobeljić, vratilo inicijativu i semafor je ponovo pokazivao njihovu prednost 14-16. Srbijanka je odgovorila dobrim postavljanjem i čvrstim blokom za 17-17 i 20-20. Blok Popadićeve i Simeunovićeve za 21-20 je najavio osvajanje i trećeg seta i pobedu. Međutim, došlo je do pada koncentracije u redovima Valjevki, dve servis greške su bile presudne da se Takovo vrati 23-24 a onda i osvoji poen za 1-2 u setovima.

SRB-TAK8

Odbojkašice Srbijanke su pokazale jak karakter u četvrtom setu pošto su mnogi očekivali pad u igri domaćeg tima. Predvođene iskusnom Tamarom Stanković uz stabilan prijem, Srbijanka je od početka vodila. Odličnim servisom i dobrim blokom Valjevke su stigle do prednosti od 14-6. Tri uzastopna neprobojna bloka Popadićeve su Srbijanki doneli vođstvo od 17-9 a kada su domaće posle jednog efektnog napada povele 20-10 bilo je jasno da tri boda ostaju u Valjevu.

Srbijanka je i dalje pretposlednja sa 10 bodova, ispred nje su Roda sa istim brojem bodova i utakmicom manje a bod više imaju Smederevke. Pošto ispadaju četiri kluba, situacija je i dalje teška ali igra kojom je Srbijanka porazila favoritkinje iz Gornjeg Milanovca daje nadu da još ništa nije izgubljeno.

U sledećem kolu Srbijanka gostuje u Leskovcu.

SRB-TAK4

VALJEVO SAVLADALO RODU U BEOGRADU

Učenice Branislava Rupnjaka su izvojevale pobedu nad Rodom u Beogradu rezultatom 3-1 (25-23, 25-21, 17-25, 25-20) u 13. kolu Prve lige Srbije. Kvalitet je bio na strani Valjeva koje se ovim uspehom iskupilo za prošlonedeljni poraz od Leskovca 98.

U sledećem kolu gost Valjeva na “Studentu” biće ekipa Smedereva.