UBEDLJIVA POBEDA METALCA 2015

Rukometašice Metalca 2015 zabeležile su novu pobedu u 4. kolu Prve lige Zapad, savladavši drugu ekipu Jagodine visokim rezultatom 31-15 (13-7). Velika razlika u kvalitetu u korist domaćeg tima tako da je stručni štab Valjevki ponovo imao priliku da ukaže poverenje mlađim snagama u poslednjih 15 minuta utakmice.

ZRK-Metalac-2015-1

Početak nije nagoveštavao ubedljiv trijumf Novokmetovih učenica, jer je u 15. minutu bilo samo 4-2 za Metalac. Odbranu Jagodinki načela je Obrenovićeva koja je sa nekoliko projektila obezbedila svojoj ekipi vođstvo od 7-4 u 19. minutu. Odlično su joj asistirale u napadu izuzetno raspoložena Pavlovićeva potom Despotovićeva i Mosurovićeva pa je u 27. minutu već bilo 11-5. Nevena Tripković je odlično reagovala odbranivši nekoliko neugodnih šuteva gošći i na odmor se otišlo sa prednošću od 6 golova.

Temelj visoke pobede udaren je u uvodnim minutima nastavka. Metalac je zaigrao vrlo čvrsto u odbrani ne dozvoljavajući robusnim igračicama Jagodine da ostvare svoje planove. Gošće su prvih deset minuta drugog poluvremena postigle samo jedan gol. Na drugoj strani, Jovana Pavlović je brzim kontrama uvek bila brža od svojih protivnica tako da je semafor je u 40. minutu posle efektnog ulaza Staše Damnjanović pokazivao 22-8 kada je cela priča bila gotova.

Dušan Novokmet je po svom običaju u završnici u vatru ubacio igračice sa klupe, Nikolinu Tripković, Noru Damnjanović, Kosićevu, Bubanju, Milovanovićevu i Savićevu, šansu je dobila i Baratovićeva. Metalčeve devojčice su do kraja sačuvale prednost i još jednom pokazale da se na njih uskoro može ozbiljnije računati.

U narednom kolu Metalac 2015 igra protiv ORK Loznice u gostima.

ZRK-Metalac-2015-4
Hala sportova u Valjevu. Sudije Srđan Radeljić (Arilje) i Đorđe Arsić (Kragujevac). Isključenja Metalac 2015 4 minuta, Jagodina 2 12 minuta. Sedmerci Metalac 2015 4 (2), Jagodina 2 4 (3).
METALAC 2015: Obrenović 5, Kosić 1, Mosurović 2, J. Pavlović 10, Mijailović 3, Bubanja 1, Staša Damnjanović 3, Despotović 3, Milovanović 3.
JAGODINA 2: Đorđević 2, Jovanović 1, Mitić 5, Radojlović 2, Simonović 1, Milosavljević 1, I.Pavlović 1, Rakić 2.