VA-014 u krizi, Mladenovac odneo bodove iz Valjeva

VA-014 je u 7. kolu Prve lige Srbije ugostio ekipu Mladenovca, direktnog konkurenta iz donjeg dela tabele, i razočarao svoje pristalice. Gosti su slavili ubedljivo 3-0 (25-21, 25-21, 25-20) i bacili u brige valjevskog prvoligaša koji je u očiglednoj krizi. Bez dovoljno samopouzdanja i bez pravog lidera na parketu, VA-014 je sva tri seta izgubio na skoro identičan način.

Valjevo-VA014-OdbojkaВА-МЛАД8-1

Posle izjednačene borbe na početku prvog seta, domaćin je uspeo da povede 11-9 zahvaljujući dobroj igri na mreži i poenima Lalića i Radića. Mladenovac je potom odgovorio serijom neugodnih servisa Lukića, Valjevci se nisu najbolje snašli jer je blok gostiju koga su činili Bubulj, Radulović i Bulić odlično funkcionisao. Mladenovac stiže do vođstva od 15-18 koga zatim povećava na 17-21 zbog pada koncentracije domaćina. Iako su izabranici Petrovića uspeli da osvoje još dva poena stigavši na 19-22, nisu uspeli da načine preokret zbog svoje stare boljke da nemaju dovoljno psihološke snage da se vrate kad kola krenu nizbrdo.

Valjevo-VA014-OdbojkaВА-МЛАД8-5

Mladenovac je iskoristio ovaj pad domaće ekipe i vrlo dobro otvorio drugi set (0-3, 1-4). Bodreni od malobrojnih navijača, Valjevci podižu kvalitet igre, Đurđevićevi servisi i sigurniji blok su im omogućili da izjednače i povedu 8-7. Kad je semafor pokazao 13-11 za VA-014, optimisti su očekivali da sastav u tamnim dresovima nastavi sa stabilnom igrom ali je Mladenovac pokazao da je upoznat sa svim slabostima domaćina. Dobrom selekcijom servisa i efikasnijim blokom, ponovo je preuzeo vođstvo (13-15, 15-18 i17-20). Valjevci ne mogu da se iskobeljaju iz svojih grešaka, nema reakcije i gost je već vodio 0-2.

Valjevo-VA014-OdbojkaВА-МЛАД8-4

Ništa se nije promenilo ni u trećem setu. VA-014 je u naletu poveo 8-5, kod rezultata 9-8 za domaćina sudija je prevideo jednu loptu oštetivši Valjevce za poen. Protesti igrača VA-014 i publike nisu urodili plodom, Mladenovcu je dodeljen poen za 9-9. Poslednjim naporom VA-014 koristi slabiji prijem gostiju i stiže do prednosti od 13-11. Utisak je da su domaći igrači u ovom periodu propustili da osetnije kazne nedostatke u odbrani Mladenovca koji se opet diže i serijom efektno organizovanih napada ima aktivan rezultat 13-14, 13-16 i 18-21. To je bio i početak kraja za VA-014 koji se borio ali je i puno grešio pa su Mladenovčani uspeli da sačuvaju prednost i odnesu tri velika boda.

Valjevo-VA014-OdbojkaВА-МЛАД8-3

U sledećem kolu VA-014 gostuje u Novom Pazaru.